Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym - VipSeoVipSeo
Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia dentystyczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – jaki materiał użyć
29 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozrostu tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na efekt należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie istnieje możliwość poznania rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, choć implanty są najtrwalszym oraz według stomatologów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długotrwałym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować siłę światła oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić również za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je w głownej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik

Strona używa cookies
Ok