Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Depilacja laserowa – Jak działa laser? - Jak wygląda zabieg epilacji laserem?
Profesjonalne układanie kostki brukowej Usługi brukarskie i ogrodnicze
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
18 marca, 2017
Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Korniki – zapobieganie i zwalczanie
20 marca, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co jest najlepsze? Kosztowny depilator, gorący wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta zamierza posiadać doskonałe ciało, obowiązkowo bez ani jednego włoska! Część z nas w ogóle nie chce tracić czasu na wybieranie kremów do usuwania owłosienia, z jakimi trzeba przebywać pod prysznicem 20 minut. Golarka manualna, nieprzyjemny wosk, drogie urządzenia na potrzeby usuwania włosów w zaciszu własnego domu – powinny już odejść. Pojawił się w ostatnim czasie ich następca – laser dermatologiczny, który jest w stanie zredukować owłosienie z każdej części ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj ów tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest bardzo monotonne. Ma to na uwadze na pewno każda kobieta. Wyrastające włosy są intensywniejsze, mają intensywniejszy kolor i jeszcze ciężej się od nich uwolnić. Jeśli pragniemy iść na zabieg depilacji woskiem w domu, wówczas musimy zdecydowanie wiedzieć jakim sposobem to po prostu zrobić, gdyż możemy sprawić sobie krzywdę, a konkretniej zranić skórę. Krótko mówiąc nie wolno zapomnieć o właściwej pielęgnacji, bo to kwintesencja idealnie gładkich nóg (albo innych części ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa rewolucyjnych technik i zdecydować się na laser? To pewna strategia pozbywania się owłosienia, ale wcale nie jest aż taka prosta. Trzeba zapisać się na kilka drogich wizyt, ażeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski na stałe. Szczególnie istotne jest przygotowanie ciała do zaprezentowanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo oraz zmysłową, piękną skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu przeznaczasz codziennie na golenie nóg lub pach? Jeśli kupiłaś w markecie jednorazowe golarki to marnujesz codzienne aż 7 minut, a to daje plus minus 167 godzin każdego roku. Depilator automatyczny bądź bawełniane paski z woskiem jedynie na pozór są efektywne, bo musimy ich używać przynajmniej przez pół godziny co parę tygodni. Do tego dochodzą kosztowne balsamy, kremy i następne kosmetyki, których celem jest odwlekać odrastanie włosków czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest przykra i rzeczywiście dzięki niej można mieć w krótkim czasie komplikacje z wrastaniem włosów. Na dodatek w ogóle nie jest taka tania. Mając na uwadze te wszystkie zabiegi, możemy śmiało oznajmić, iż depilacja laserowa jest najkorzystniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju popularność tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest jeszcze wystarczająca. Duża ilość Kobiet dowiaduje się o tej możliwości przy okazji zapisów na inne zabiegi, przykładowo podgrzanym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, bowiem krótko mówiąc nie mają pojęcia na czym polega. Oprócz tego o epilacji za pomocą lasera krąży kilkadziesiąt fałszywych opinii.

Dlaczego? Bo wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są używane na przemian. Jest to zauważalne chociażby po tekstach w Internecie, czy ocenach przeróżnych „znawców” w komentarzach oraz na portalach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i ogólnie rzecz ujmując nie polega tylko na tym, że w pierwszym z tychże określeń nie ma magicznej literki „d”. W klasycznej depilacji (np. woskiem albo depilatorem mechanicznym) włos jest usunięty, jednakże jedynie pozornie. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca włosek pozostają zdrowe. Z tego względu depilację musimy wielokrotnie powtarzać. Epilacja laserowa jest formą trwałego pozbywania się owłosienia. Uszkadza meszek, cebulkę oraz tę brodawkę – natomiast rezultatem jest brak perspektywy naprawy włosa i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką światła. W trakcie kuracji dostarczany jest impuls. Melanina, a mianowicie pigment mieszczący się w środku każdego pojedynczego włosa, absorbuje przekazywane światło. Podczas funkcjonowania głowicy jest uwalniane ciepło, natomiast każdy włosek razem z z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest usuwany. Wydajność wiązki światła polega na tym, czy natychmiast zniszczy centralną część z meszkiem czy jedynie je naruszy. Wiele urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach lub gabinetach kosmetycznych jedynie osłabia mechanizm rośnięcia włosa. Dlatego po pewnym czasie zaczynają się pojawiać nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną, jednakże krótko mówiąc nie wolno bez żadnych wątpliwości potwierdzić, że epilacja laserowa wcale nie boli. Podczas nadawania impulsu Pani opowiadają o tym, że doznają drobne ukłucia albo mrowienie. Najniższa bolesność pojawia się przedramionach i łydkach, natomiast najgorsza w okolicach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to natomiast faktycznie drobny, nic nie znaczący ból, ponieważ raz na zawsze uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednorazowy zabieg bez wątpienia nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa w trakcie pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednak u jednej piątej pacjentów wskazane są zabiegi przypominające, bowiem naturalnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy wówczas potrafią zacząć wyrastać oraz musimy udać się na taki zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosków od dawna był szczególnie ważny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych absolutnie nie mogły poradzić sobie z włoskami blond, rdzawymi bądź popielatymi. Złotawe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, bo lasery diodowe miały problem z rozgraniczaniem włoska od skóry. Dziś korzysta się często z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w nowatorskie narzędzie do identyfikowania włosków i skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się realne epilowanie nawet niezmiernie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy w intensywnym kolorze – krucze, czekoladowe – i bardzo jasne, przykładowo ogniste i blond. Impuls świetlny jest dobrany do barwnika włosków i tonu karnacji, aby ogólnie rzecz ujmując nie doszło do żadnych oparzeń. Wskaźniki są więc za każdym razem bardzo dokładnie dobierane, aby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w czasie depilacji.

Kto absolutnie nie powinien jeszcze korzystać z kuracji depilacji przy użyciu wiązki lasera? Oczywiście Kobiety, które posiadają siwe włosy. Są one całkowicie pozbawione pigmentu, a epilacja najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być w bardzo dobrym stanie, krótko mówiąc nie może być na niej jakichkolwiek ranek ani suchych obszarów. Na kilka dni przed kuracją należałoby poświęcić parę godzin na prawidłową pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być nieskazitelna (bez serum, samoopalacza itd.). Bardzo ważne jest dodatkowo wprawne zgolenie skóry, bowiem wcale nie można depilować skóry podrażnionej. Gruntowne ogolenie daje gwarancję przyjemnego oraz w miarę niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed zabiegiem każda kobieta bezwzględnie musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Następnie wybierana jest głowica – mniejsza albo większa zależnie od wskazanej partii ciała. Większą wykorzystuje się na dużych rejonach, przykładowo nogach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przystawiana do wybranego rejonu na tzw. „fałdę”. Z zewnątrz wygląda opisana czynność w ten sposób, że specyficzna lampa z karmazynowym światłem jest przybliżana raz po raz do ciała. Po kuracji kosmetolog pociera balsamem łagodzącym cały rejon, na którym zabieg był robiony.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po kuracji oraz przez kilka następnych dni należy bezwzględnie pocierać miejsca po epilacji z użyciem lasera balsamami, które w swoim składzie posiadają panthenol lub kolejne substancje ochładzające i kojące. Przez prawie tydzień nie wolno stosować peelingów, musimy rezygnować z kosmetyków odwadniających, światła słonecznego, basenu i sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, w ogóle nie można ich niszczyć (gdyż pojawią się wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser diodowy Palomar Vectus jest dedykowany do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Mamy szansę więc pozbyć się na zawsze niechcianego owłosienia z łydek, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To świetny zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w obszarze twarzy bądź na plecach oraz przeszkadza im to, m in. na plaży.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Istnieje kilka grup schorzeń, jakie są ważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Są to między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, schorzenia rakowate, łuszczyca lub intensywne choroby skóry. Kosmetolog absolutnie nie przeprowadzi depilacji, jeśli stosujemy leki z retinoidami czy wypijamy pewne zioła. Zabieg musi koniecznie być przeprowadzony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bowiem wówczas mamy szansę z nim przedyskutować wszystkie komplikacje ujawniające się wyraźnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz ujmując, terapii depilacji laserowej wolno poddać się kiedy tylko chcemy. Trzeba jednak pamiętać, iż po zabiegu absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku opalać się, uczęszczać na basen albo stosować balsamów z alkoholem w składzie (silnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam wykonać w ostatnich dwóch miesiącach roku, bowiem ostatni zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Cała terapia trwa całkiem długo, bowiem następne wizyty muszą być przeprowadzane w stosownych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to doskonały termin, by zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, natomiast wiosna, ażeby pokazać ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok