Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Metody depilacji laserowej - VipSeoVipSeo
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem ich wszystkich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że likwidują nie tylko strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy odnawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok