Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY - Haluksy - VipSeoVipSeo
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Depilacja laserowa Toruń - Usuwanie owłosienia laserem medyczny palomar Vectus
Depilacja laserem medycznym – Palomar Vectus
21 lutego, 2019

JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to części, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o starannej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych zaniedbań z reguły są takie dolegliwości jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Niżej proponujemy kilka popularnych sposobów.

KĄPIELE

Kąpiele w wodzie z dodatkiem soli nie tylko ogranicza obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie paniom, które zmuszone są na co dzień nosić obuwie na obcasach. Szpilki działają niekorzystnie na stopy, dlatego należy starać się o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można też dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Działanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także lawenda.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Bardzo ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest systematyczne złuszczanie martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, aby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu na śmieci. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest nabycie specjalnej tarki- można ją łatwo umyć i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też wiele specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w substancje peelingujące, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Dlatego szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnacji o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające powinno się stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: nakłada się je na noc, aby rano móc podziwiać perfekcyjnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Trzeba zadbać także o paznokcie. Regularne obcinanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą boleśnie wrastać w palce. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej skutek niedoboru witaminy A. Najlepszym sposobem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Apteki oferują też duży wybór kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najskuteczniej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najważniejsza właściwa higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne preparaty zaprojektowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba też zmienić obuwie: w pracy nosić oddychające obuwie. Pomocne także mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić obcasy? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kości dużego palca, które powodują dyskomfort i deformacje kości stopy. Nadmiernie obciążony palec często rotuje się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Palce stopy pracują wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega nadmiernym przeciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Istnieje wiele sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one ułożenie dużego palca. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej działania w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy ciągle pogłębiają się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok