Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Firma sprzątająca - VipSeoVipSeo
Turystyczny termos – który najlepszy i jak go wybrać?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż nieruchomości przez biuro nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca

Czyste biuro czy innego typu zakład pracy to ważny aspekt, na jaki klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, należy zadbać o czystość. Dla dużej powierzchni jedna osoba sprzątająca na etacie może być zbyt mało, dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także oszczędne. Ze względu na to nic dziwnego, że firmy sprzątające są co raz bardziej popularne. Często zdarza się, że z takich usług korzystają też osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. Decydując się na nawiązanie współdziałania z firmą sprzątającą, należy jasno wskazać w umowie, jakie usługi będą konieczne, a obok tego w jakich dniach i godzinach powinny być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy innych pracowników, a czasem sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Warto też określić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w tygodniu, natomiast tam, gdzie zwykle pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstotliwości sprzątania, warto skupić się na samych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają głównie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się też czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet oraz klatek schodowych. Sporo firm sprzątających zapewnia także pranie dywanów czy mebli tapicerowanych. Dostępne są również okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Poza tym w czasie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dostosowanie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej powierzchni oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej powinno się zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, żeby zdobyć pewność, że odpowie danym potrzebom. Ponadto należy zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , utrwalających ustalenia między stronami. Do firm sprzątające, które przekonują do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o których ciężko znaleźć więcej informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest też sposób pracy. Pracownicy powinni być zarządzani tak, żeby realizowanie usług zachodziło szybko oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę również na pilnowanie grafika pracowników i na zapisy list kontrolnych, dokumentujących częstotliwość przeprowadzanych usług. By znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, warto też zainteresować się środkami czyszczącymi i maszynami stosowanymi do sprzątania. Jeśli klient nie planuje, że będzie samodzielnie dostarczał konieczny sprzęt oraz środki , powinno się sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma . Czasami firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając stosowanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, których nie da się nabyć w zwyczajnym sklepie czy galerii.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się korzystne z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze takie rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Co więcej, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając profesjonalną firmę, usuwamy ten przymus z pozostałych pracowników, co sprawia, że mogą skupić się na własnych zadaniach, które generują faktyczne zyski. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz staranniej, a przy tym w pełni dyskretnie, jeśli dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, żeby nie zakłócał pracy innych. Tą metodą budynek miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta oraz nie odstrasza klientów. Poza tym firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby miejsca pracy. Kiedy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest przekazywana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje też na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok