Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Dobry Fryzjer - jak wybrać dobry salon - VipSeoVipSeo
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019
Implanty stomatologiczne – Toruń
26 sierpnia, 2020

Dobry Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko zasługa regularnej pielęgnacji, ale także relacja z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Dlatego dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle ważny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest także wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do wykonania na włosach o konkretnej strukturze, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru lub okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są także certyfikaty, jakie zazwyczaj można znaleźć na stronach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer nieustannie się rozwija – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zwykle powinien mieć również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą wyszukane upięcia, które będą idealne na przykład na ślub albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam odpowiadają. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, żeby spędzić go w sympatycznej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto także zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się też tak, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Ważna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić zniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie istotny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do obsługi każdego z klientów. Z tego powodu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, żeby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jakim stopniu personel troszczy się o czystość salonu. Jeżeli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda lub szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Trzeba także zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi także jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw wpływa na rezultat działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest także spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest silniejsze stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok