Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Turystyczny termos – który najlepszy i jak go wybrać? - VipSeoVipSeo
Najlepsza lampa wybielająca zęby
21 września, 2020
Firma sprzątająca
28 września, 2020

Turystyczny termos – który najlepszy i jak go wybrać?

Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go wybrać?

Wybierając się na podróż trzeba zadbać o dobre przyszykowanie. Szczególnie kiedy jedziemy w góry albo planujemy wielogodzinne zwiedzanie, trzeba pomyśleć nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale także zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób uwielbia wycieczki z termosami turystycznymi, które przez długi czas zachowują chłód lub ciepło herbaty, kawy albo innego napoju. Jakie termosy turystyczne są uznawane za najlepsze i z jakiego powodu? Z reguły szczególnie interesującym nas kryterium jest czas zachowywania ciepła lub zimna, chociaż równie istotna jest szczelność i wytrzymałość. Pośród najbardziej popularnych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Stanley, Thermos i Esbit, z uwagi na to warto je poznać.

Który turystyczny termos wybrać?

Chcąc wybrać turystyczny termos trzeba popatrzeć na parę ważnych elementów, które zaważą na tym, czy termos sprawdzi się w określonych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj wygoda, budowa i tworzywa, z których termos jest zrobiony. Im silniej zależy nam na jakości, tym powinniśmy nabyć termosu stworzonego z dobrej jakości tworzyw, które nie mają szkodliwych substancji i dodatnio wpływają na dobre działanie termosu.

Najlepiej również zastanowić nad tym, żeby termos był wyposażony w powłokę zewnętrzną, dzięki której uzyskamy gwarancję, że termos turystyczny nie wyślizgnie się nam z dłoni również w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak długie planujemy wycieczki, powinniśmy dostosować pojemność wybranego termosu. Z reguły termosy turystyczne można kupić w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im mniejsza wędrówka tym mniejszy termos wystarczy. Na długie wycieczki lepiej wybrać pojemny termos.

Kluczowym parametrem, którym lepiej się zainteresować, chcąc dowiedzieć się, jaki turystyczny termos wybrać jest oczywiście czas utrzymywania temperatury. W tym przypadku istotny jest nie tylko sam czas zatrzymania ciepła bądź zimna, dlatego że w przypadku najlepszych termosów będzie to nawet doba, ale również zakres temperatur. Nie ma termosu, który zachowa przez długi czas dokładnie tą samą temperaturę. Warto wspomnieć, że im lepiej zapełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. Aby jednak turystyczny termos stał się dobry, musi mieć dobry korek. To od niego zależy trwałość termosu. Z reguły nakrętki są zakręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Szczególnie znane termosy turystyczne

W sklepach mają bardzo wiele turystycznych termosów, jednak najbardziej popularne i kupowane należą do trzech producentów, od lat projektujących zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a także kubki termiczne (te mniej sprawdzają w czasie długotrwałych wycieczek i charakteryzują się niższą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne należą do firm: Stanley, Thermos i Esbit. Są one szczególnie cenione wśród wielu pasjonatów podróży i wycieczek. Czym charakteryzują się ich termosy turystyczne?

Turystyczne termosy firma Stanley

Termosy firmy Stanley posiadają prawie wiekową tradycję powstawania. Tworzone od niemal 100 lat termosy z wkładem stolowym są całkiem wytrzymałe i przez lata sprawdzały się w dalekich wyprawach. Zdaniem firmy są tak niezawodne, że dadzą radę służyć przez wiele lat w ciężkich warunkach, nie tracąc na swoich zdolnościach termicznej izolacji. Jak już wiemy, umiejętność zatrzymania ciepła lub zimna zależy od wielkości i napełnienia termosu oraz jego budowy. Poszczególne modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu termosy turystyczne firmy Stanley do posiłków lub napojów zatrzymają:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo dobra. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem przemijających godzin będzie stawała się nieco niższa/wyższa.

Turystyczne termosy firma Thermos

Drugą równie znaną i często zalecaną firmą projektującą termosy turystyczne i kubki termiczne jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród tworzących termosy od lat, z jakościowych surowców i materiałów. Ponadto Thermos tworzy termosy we własnych fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty marki Thermos utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firma Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat zdobywa sukcesy w tworzeniu swoich obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich obszerna gama kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a doskonałe parametry zachowywania ciepła lub zimna, dobra cena i jakość, przekonują, żeby co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zachowanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce da się czyścić tylko korek, ale nie tyczy się to każdego modelu. Zwykle termosów nie wkładamy do zmywarki, dlatego że mocne detergenty i działanie wysokiej temperatury w czasie mycia, może destruktywnie wpłynąć na ich właściwość do zachowania temperatury.

www.kubek-termiczny.pl/sklep/termos-stalowy-stanley-classic-1-3-l-zielony

Strona używa cookies
Ok