Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Oryginalny projekt Twojego ogrodu
Styczeń 7, 2017
Kampanie reklamowe w Internecie Pozycjonowanie stron www Pozycjonowanie wizytówek
Skuteczna reklama internetowa
Styczeń 16, 2017

Technologie teleinformatyczne to rozległe pojęcie, dotyczące technologii związanych z przekazem informacji. Wśród technologii teleinformatycznych możemy rozróżnić media związane z komunikacją (Internet, sieć komórkowa i tak dalej) oraz media związane z przechowywaniem informacji (dyski twarde pamięć USB itd.). Warto mieć też na uwadze technologia teleinformatyczna dopuszcza również przesył danych pomiędzy urządzeniami sieciowymi, a tym samym możliwe jest skonfigurowanie rozległych systemów sieciowych, w tym systemów związanych z bezpieczeństwem

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnego systemy, których przeznaczeniem jest nadzorowanie zagrożeń oraz uproszczenie komunikacji czy przemieszczania się po konkretnym budynku. W poniższym artykule szczegółowo omówimy kilka z nich oraz zwrócimy uwagę na przykłady urządzeń i systemów szeroko stosowanych dla zagwarantowania bezpieczeństwa i zoptymalizowania produktywności w pracy.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System sygnalizacji pożarowej to wszechstronne rozwiązanie mające na wykrywać skupiska ognia i powiadamiać o nim. Jego zasadniczym zadaniem jest natychmiastowe znalezienie ogniska pożaru, dzięki czemu osoby znajdujące się w obiekcie mogą natychmiastowo i bez problemów się ewakuować. Dodatkowo dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje wielka szansa, że pożar zostanie opanowany, a szkody spowodowane ogniem będą mniej odczuwalne.

Taki system składa się przede wszystkim z czujek oraz alarmów, które mogą efektywnie spełniać swoją funkcję wyłącznie podczas, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając odpowiednie oprogramowanie system można tak skonfigurować, by przykładowo w sytuacji ognia, system od razu dostarczał komunikat do straży pożarnej. Tę oraz wiele innych funkcji gwarantuje technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej opierające się na technologii Zettler MZX jak i Zettler ZX to jedno spośród najnowszych rozwiązań jeżeli idzie o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX jest kompatybilna nie tylko z najnowszymi systemami, ale również tymi . Dlatego nie ma powodu, aby się martwić tym, że wybierając ten system, za np. rok czy dwa zajdzie potrzeba, aby wymienić wszystkie urządzenia, by zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością sprzętu system ten działa bez zarzutu. Nie trzeba więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modernizację sprzętów sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

Technologia kontroli dostępu umożliwia dowolnie przemieszczać się na terenie obiektu dzięki dedykowanej karty magnetycznej. Takie rozwiązanie posiada kilka korzyści, a są to: polepszenie bezpieczeństwa – system pozwala w kilkanaście chwil stwierdzić, w którym miejscu na terenie obiektu porusza się konkretna osoba, kto przebywa w miejscu Y, lub o jakiej porze ktoś opuścił budynek. W razie zagrożenia pożarowego mamy możliwość od razu ocenić, czy przykładowo wszyscy opuścili budynek.

Taki system jest też wygodny, ponieważ każde drzwi otwiera jedna karta, dzięki czemu nie ma konieczności, aby przy sobie nosić kilkunastu breloków i kluczyków aby dostać się do środka. Dodatkową jego zaletą to łatwe administrowanie – każda karta ma unikatowy identyfikator, co pozwala zarządzać dostępami niezależnie od ilości osób. Każdej karcie można dodać nieograniczony dostęp do wszystkich pomieszczeń lub jedynie do jednego – system daje możliwość dowolnie administrować autoryzacją. Jednym z chętniej wybieranych i używanych systemów jest metoda proponowana przez firmę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od 30 lat marka ukierunkowana w tworzeniu a także obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, stworzonych dla mniejszych i wielkich projektów. Kantech oferuje technologię zgodną z systemem przeciwpożarowym. Aby system Kantech był w zupełności skuteczny wymaga on kilku standardowych urządzeń, takich jak np. elektrozaczep.

American Dynamics, czyli monitoring wizyjny

System monitoringu wizyjnego pozwala pełnić nadzór nad placówką, obszaru dookoła niej, czy nad osobami przebywającymi się w obiekcie. Monitoring sprawdza się w większych placówkach typu szkoły, placówki urzędowe, biura lub placówki zdrowotne, lecz także na osiedlach bądź w niewielkich sklepach.
Zasadniczym zadaniem podglądu jest zwiększenie poziomu ochrony pracowników i samego miejsca, na przykład w sytuacji pojawienia się pożaru mamy możliwość od razu zbadać stan niebezpieczeństwa i tym podobne.

Monitoring umożliwia także odnotowywać działania niepożądane, w tym kradzieże czy celowe demolowanie mienia. Dodatkową zaletą używania monitoringu jest zminimalizowanie kosztów powiązanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest również potrzebnym narzędziem, za sprawą którego da się oszacować to, w jaki sposób pracownicy podchodzą do zleconych zobowiązań. A gdy chodzi o sprzęt monitorujący, warto poświęcić chwilę dokonaniom marki American Dynamics. American Dynamics jest popularnym na całym świecie producentem sprzętu przeznaczonego do monitoringu wizyjnego. Firma funkcjonuje od prawie pięciu dekad. Jednymi z często kupowanych sprzętów marki American Dynamics są kamery Illustra – seria kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra nie wymagają bezpośredniego podpięcia do sieci, film jaki jest z nich wysyłany jest konwertowany na postać cyfrową i utrwalany od razu na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra wyróżniają się znakomitą jakością (Full HD). Wśród szerokiej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, kamery minimalnych rozmiarów, kamery kopułkowe, lecz również kamery tradycyjne. Kamery Illustra są wygodne w montażu, mamy możliwość je zamontować na ścianach lub pod sufitem. Technologia opracowana przez American Dynamics umożliwia nagrywać w nocy gdyż kamery Illustra są wzbogacone o nagrywanie w podczerwieni

O wiele więcej na temat systemów bezpieczeństwa, oprogramowania i akcesoriów, można przeczytać w witrynie specjalizującej się w tym dziale, znajdziesz tam na przykład szczegóły na temat Zettler ZX, oraz innych technologii wymienionych w w tym materiale.

Strona używa cookies
Ok