Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do Twojego domu
Grudzień 22, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – krótka analiza
Styczeń 9, 2018

W dzisiejszych czasach ludzie często lubią być zaskakiwani. Nie wystarcza nam już banalne umówienie się na piwo, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na ciekawą wycieczkę działową pracowników lub wieczór z grupą przyjaciół paintball. Niektórzy amatorzy tej nie stroniącej od mocnych wrażeń walki wybrali laser tag – często zwany paintballem laserowym. Z czego to wynika?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie mamy kluczowe różnice pomiędzy obiema dziedzinami rozrywki. Od czego zaczniemy? Po pierwsze – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na fizycznej amunicji, używanej w częściej spotykanej odmianie paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz pamiętając o tych argumentach – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje spore korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia zarówno spotykających się na arenie jak i otoczenie. Nie musimy stosować szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej grze może przypatrywać się rzesza fanów, usadowiona bardzo blisko centrum wydarzeń.

Pojawia się wątpliwość – co wiemy o świetle, które emituje broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, całkowicie komfortowej dla oczu. Dzięki temu walczący i obserwujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich należy przeanalizować sprawę dotyczącą ubioru. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, przyśpieszone bicie serca i wspaniała zabawa idą w parze z konkretnymi środkami ostrożności i wymyślnymi mundurami. Z pewnością to ostatnie będzie nam przeszkadzać, gdy mierniki pokazują konkretny upał w lipcu lub miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon możemy dobrać niemal dowolnie, przez to czujemy luksus oraz luz podczas zmagań.

Dzięki temu, że amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – zwiększa się liczba potencjalnych zawodników. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie jest odpowiedni dla dzieci, a zastosują się do stosownych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – aczkolwiek przeważnie firma może poprosić o wymagane specjalne oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Prawdopodobnie wielu z Was choć raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Obecnie laser tag powoduje, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – w rozgrywce paintballu laserowego nie ma zastosowania zasada, że po pierwszym trafieniu kończy się wasza przygoda. Dobre rozwiązanie? Jedźmy zatem dalej. Profesjonalna spółka oferująca takową rozgrywkę najprawdopodobniej spróbuje odwzorować broń, stosowaną przez żołnierzy z Polski albo zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że obok karabinu, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o skutecznym strzale albo eliminacji. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niestandardowe elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia zawodów i poczucia się jak doświadczony fan wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag już możecie spotkać w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Zademonstrowaliśmy już sporo zalet laser tagu. Te argumenty, w parze ze stosunkowo niskimi cenami sprawiają, że ten sposób zabawy jest świetnym planem na przeżycie popołudnia/wieczoru w towarzystwie zgranej braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Na ten moment sama balanga w klubie może być dodatkiem, a paintballowa konfrontacja zestawi wspaniałą zabawę z odpowiednią dawką adrenaliny, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Jego zaletą staje się to, że można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz zaprezentować zaskakującą dla innych godzinę WF-u czy zapewnić dzieciakom kolonie.

Przestrzegamy – lwia część oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a biorąc pod uwagę zwiększoną renomę laser tagu, trzeba „zaklepać” sobie miejsce dużo wcześniej, a kiedy godzina zostanie dogadana, trzeba przybycie trochę przed terminem i zaznajomienie się ze standardami, dominującymi na obszarze obiektu oferującego całość gry. Gdy już ogarniemy szczegóły, nie będzie sentymentów i zacznie się wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok