Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Polecany DJ Warszawa – muzyka na wesele – oprawa wizualna wesela – dj wodzirej
Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dj na imprezę klubową
24 grudnia, 2016
projektowanie ogrodów Toruń
Marzy Ci się ogród jak z bajki? Zleć jego projekt specjalistom!
5 stycznia, 2017

Przeglądając fora związane ze ślubami i weselami, bardzo często można się natknąć na temat związany z tym, jak powinna wyglądać oprawa muzyczna wesela. Najgorętszą kwestią poruszaną w kręgach forumowiczów jest dylemat, który można określić w ten sposób: band czy dj na wesele – kogo wybrać?

O zespołach muzycznych wyrażono już chyba wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu świeży wątek. Dlatego w tym tekście skupimy się na tym, czym trudzi się dj, czy dj na imprezie weselnej się sprawdza, jak wybrać profesjonalnego dj-a i co odróżnia dj-a od zespołu. Zacznijmy jednak od początku.

Kim NIE jest dj

Dj-em na pewno nie należy nazywać osoby, która odtwarza muzykę lecącą z programu na komputerze, dlatego że profesjonalny sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Poważny dj współpracuje z: konsolą i kolumnami, ewentualnie słuchawkami – ale to nie koniec, gdyż dj, który traktuje poważnie swoją pracę, będzie dbał o to, by jego koncert nie tylko świetnie brzmiał, ale także estetycznie prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) prezentuje i miksuje utwory, czyli wzbogaca za pomocą dodatkowych efektów dźwiękowych. Dj to ktoś, kto charakteryzuje się odpowiednią znajomością odtwarzanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu integralności muzycznej w trakcie koncertu. Ale jeśli idzie o dj na imprezy z gatunku wesele czy impreza studniówkowa, to dj musi być również bacznym widzem, by natychmiast zweryfikować, czy prezentowany przez niego utwór odpowiada gustom gości. A dobry dj potrafi zagrać dla każdej grupy odbiorców. Specjalnie kładziemy na to nacisk, ponieważ fachowy dj nie pozwoli sobie na to, żeby prezentowana przez niego muzyka pasowała tylko jemu i nie trafiała w gusty weselników.

Pilne: dobry dj z Warszawy na już!

Wiadomo – ile ludzi, tyle potrzeb, lecz istnieje kilkanaście ważnych prawd, jeśli idzie o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Najpierw korzystnie jest zapoznać się z portfolio dj-a. Żeby to zrobić dobrze jest wprowadzić zapytanie w przeglądarce na przykład: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, żeby wyszukać kilkadziesiąt stron z portfolio dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Doświadczony dj postara się, żeby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i dowiedzieć się, jak dj wypada dobrze na przyjęciach okolicznościowych. Więc lepiej daruj sobie strony, na których nie widzisz materiałów dźwiękowych bądź filmów, no chyba że chce Ci się tracić czas na wydzwanianie do każdego dj-a, żeby pytać go o zaprezentowanie portfolio. W oparciu o portfolio dj-a możesz już w pewnym stopniu ocenić, czy dj odpowiada Twoim gustom.

Zwróć też uwagę na to, jak konkretny dj prezentuje się. Ważne jest tu np. jego ubiór, bo dj, który gra na weselu, powinien być elegancko ubrany. Zwłaszcza, że jest to podniosłe wydarzenie, dlatego dj powinien swoją postawą pokazywać, że wie o tym.

Czy dj zajmuje się konferansjerką?

Następną sprawą jest to, czy dj trudzi się także prowadzeniem na weselu czy podobnej imprezie. Mnóstwo dj-ów w swojej ofercie informuje, że są także wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. By nie mieć powodu do wstydu na weselu, sprawdź, czy dana osoba rzeczywiście ma świadomość, czym jest prowadzenie imprezy. A zakładamy, że nie chcesz, żeby na Twojej imprezie wodzirej rzucał czerstwymi żartami lub zwracał się do Twoich gości niczym do swoich kolegów.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Jednak dj gra nie tylko na imprezach weselnych, można go także wynająć na podobną uroczystość. I tak dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. To nic szczególnego, ponieważ zespołom muzycznym ciężko jest nadążyć za współczesnymi trendami, a dj ma niemal nieskończony dostęp do muzyki. A jeśli o tym mowa…

Dlaczego dj na wesele jest lepszy niż zespół?

Gdy chodzi o porównania pomiędzy dj-em a zespołem, to przed chwilą daliśmy znać o tym, że dj ma większe możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy w szczególności na na imprezie weselnej. Zdajesz sobie sprawę, że uczestnicy wesela nieraz chcą, aby zagrano konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „starszy” kawałek, to bandy mogą szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku nowych piosenek? Na tym polu dj zdecydowanie wygra. No i naturalnie dla dj styl piosenki i język nie mają najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze wspomnieć o innych korzyściach: dj nie musi robić takich długich przerw, jak zespoły, dlatego że nie męczy się tak błyskawicznie jak członkowie zespołów. Zresztą uczestnicy często nawet nie odczuwają, że dj zarządza pauzę gdyż w jej trakcie muzyka jest puszczana. Kolejną korzyścią wesela w wykonaniu dj-a jest to, że są to utwory oryginalne. A to oznacza, że zawsze można być pewnym, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie fałszować. Kolejną sprawą są ceny – wynajęcie dj na wesele związane jest z mniejszymi kosztami.

Dj, który dba o dobry nastrój

I na koniec trzeba również powiedzieć o tym, że dobry dj dysponuje również swoim sprzętem oświetleniowym oraz innymi dodatkami akcesoriami, na przykład maszyną do ciężkiego dymu. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w delikatnej mgle i przy magicznym świetle, a do tego Wasza szczególna piosenka, która brzmi idealnie, jak powinna…

O umiejętnościach i plusach dj-a można długi czas by opowiadać, ale może najkorzystniej będzie, gdy dj osobiście je pokaże. Zatem jeśli pragniesz dobrej oprawy muzycznej dla Twojego przyjęcia weselnego czy ciekawej muzyki na imprezę studniówkową lub inną zabawę najlepiej wybierz stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok