Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Fumigacja Warszawa – Fumigacja Gdynia – Fumigacja palet drewnianych
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Metody zwalczania insektów
21 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Depilacja laserowa i depilacja woskiem
22 marca, 2017

Drewno to surowiec od dawien dawna używany do budowania mieszkań, bądź konstruowania mebli. Przez sporą liczbę ludzi uważany jest za produkt elegancki, a równocześnie bardzo funkcjonalny. Jako materiał naturalny narażony jest niestety na niekorzystne działanie owadów, a dokładniej drewnojadów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten ostatni uznawany jest w naszym kraju za najniebezpieczniejszy, ponieważ w trakcie żeru jest w stanie doprowadzić do kompletnego zniszczenia drzewostanów. Walka z tym szkodnikiem jest dość skomplikowana, ale nie nierealna.

Metody eliminowania szkodników drewna są bardzo różnorodne. Od technik termicznych (dezynsekcja mikrofalami), aż po procedury chemiczne, takie jak fumigacja, widziana przez fachowców za najbardziej efektywne rozwiązanie w obrębie tępienia pasożytów w drewnie.

Nim wkroczymy do konkretnego zdefiniowania fumigacji zastanówmy się czemu ochrona drewna jest dla mieszkańców ziemi tak istotna. Z powodów funkcjonalnych, drewno uważa się za znakomity surowiec budowlany, często niezastąpiony w wielu pracach stolarskich. I właśnie dlatego punktem przewodnim fumigacji jest konserwacja tego drogocennego surowca. Następnie fumigacja palet na eksport pozwala zahamować przenoszenie się pasożytów. I najważniejsze na końcu. Drzewa, oprócz tego, że są nieocenionym surowcem, filtrują powietrze potrzebne nam wszystkim. Analizy wskazują także, że spędzanie czasu w otoczeniu drzew wpływa na to, że jesteśmy bardziej kreatywni i opanowani. Stąd też zwalczanie szkodników drewna to priorytetowa sprawa.

Kilka słów o szkodnikach drewna

W chwili gdy podaje się określenie szkodnik drewna, automatycznie razu myślimy o korniku. Niewątpliwie jest to pasożyt żerujący w drewnie, choć, pod względem postaci spustoszenia nic nie może rywalizować z spuszczelem pospolitym. Szkodnik ten został w Polsce przyjęty za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Żeruje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Usuwanie puszczela pospolitego jest kluczowe dla całej branży rolnej, jak i leśnictwa. Czemu został on ogłoszony za najgroźniejszego ksylofaga? Powód jest niezwykle prosty. Puszczel szturmuje drewno przez parę pokoleń. Spowodowane przez niego straty są tak ogromne, że mogą wywierać wpływ na wytrzymałość konstrukcji.A to jest już duży kłopot. Kolejnym ksylofagiem jest kołatek domowy, określany tak dlatego, że szczególnie często przebywa w budynkach mieszkalnych.

Na czym polega fumigacja?

Stwierdza się, że fumigacja jest najskuteczniejszą techniką eliminowania owadów żerujących w elementach drewnianych. Polega na likwidacji owadów przy użyciu preparatów chemicznych mianowanych fumigantami. Nagminnie wdrażanym fumigatorem jest fosforowodór, stanowiący alternatywę dla bromku metylu, który został wycofany, gdyż powodował straty w otoczeniu przyrodniczym. W trakcie fumigacji właściwy środek chemiczny jest przy pomocy maszyny ciśnieniowej wpychany do ściśle zamkniętego budynku. Gaz wchodzi do najtrudniej dostępnych zakamarków, przez co zapewnia sporą skuteczność eliminacji jakichkolwiek ksylofagów. Używany fosforowodór jest trujący, i właśnie dlatego w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta są zobowiązani do opuszczenia danego budynku, który zostaje okryty specjalną folią, albo też namiotem. Co interesujące fumigacja wdrażana jest nie tylko w budynkach. Ta technologia pozwala eliminować insekty występujące w artykułach spożywczo – rolniczych, jak i w wiekowych książkach. Za kilka chwil dowiesz się także, dlaczego fumigacja palet jest tak kluczowa dla ochrony przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i skrzynek z drewna jest wymagana w przewozie międzynarodowym. Przepisy prawne narzucają firmą transportowym obowiązek fumigacji. Zgodnie z najnowszymi standardami ISPM 15 drewno należy oznaczać unikatowym symbolem. Obok wprowadza się informacje na temat zastosowanej metody, kraju importu drewna i placówki przeprowadzającej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że przepisy są tak bardzo rygorystyczne?

Ksylofagi żyją niezwykle często na jednym gruncie. Robaki, które w Europie są niezwykle liczne, nie koniecznie znane są na przykład w Azji. Aby zatroszczyć się o wyjątkowy charakter lasów występujących w pozostałych częściach świata, narzucono na przedsiębiorstwa przymus fumigacji. Tylko w taki sposób owady nie rozmnażają się na szeroką skalę, przez co prościej je wyeliminować. Fumigacja palet drewnianych na eksport chroni więc środowisko naturalne.

Zazwyczaj twierdzimy, że to wycinka drzew zmniejsza kondycję lasów. Eksperci alarmują jednak, że to właściwie szkodniki są największym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Wycinanie starych drzew i sadzenie młodych utrzymuje pewną stabilizację w przyrodzie, podczas gdy atak ksylofagów powoduje długofalowe szkody w lasach. Szczególnie ważne jest eliminowanie tych szkodników, aby przywrócić naturze harmonię.

Jedną z najbardziej doświadczonych firm w Naszym kraju oferujących zabieg fumigacji jest przedsiębiorstwo Corneco. Zakres usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale także oczyszczanie kościołów, muzeów i obiektów publicznych. Corneco z siedzibą w Warszawie to firma ciesząca się zaufaniem wielu Klientów. To absolutni eksperci w płaszczyźnie dezynsekcji i fumigacji.

Wstąp na stronę przedsiębiorstwa Corneco i znajdź więcej informacji o zakresie i cenie fumigacji: fumigacja palet Gdynia

Strona używa cookies
Ok