Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Profesjonalny adwokat z Torunia – Alimenty na dziecko – Odzyskiwanie alimentów
kancelaria notarialna Toruń notariusz poświadczanie dokumentów
W jakich sprawach pomaga notariusz?
13 kwietnia, 2017
biuro rachunkowe toruń prowadzenie ksiąg handlowych pełna księgowość
Księgowość – zawód, zakres obowiązków i perspektywy
16 kwietnia, 2017

Prawnicy pomagają odzyskiwać alimenty na dziecko

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

Co robić, gdy były małżonek nie płaci alimentów?

W przypadku kiedy od prawie dwóch miesięcy na rachunku rozliczeniowym nie zostały zaksięgowane alimenty na syna, mamy możliwość przedsięwziąć właściwe kroki, ażeby je odzyskać. Niestety często różnorakie sprawy innych ludzi uczą jak jest to uciążliwe i ile można jednocześnie mieć niespokojnych dni. W sytuacji przychylenia się do porozumienia fundusze powinny zawsze nadchodzić regularnie. Natomiast w wypadku orzeczenia sądu – nie zawsze tak się to odbywa. Wkrótce po uprawomocnieniu wyroku byli partnerzy przeważnie nie chcą ze sobą mieć kontaktu, oraz bywa także tak, iż były małżonek zmienia miejsce zamieszkania, np. wyjeżdża za granicę. Męczą się z tym oboje oraz niepełnoletnie dziecko, które musi mieć zagwarantowane właściwe warunki życia. Alimenty wcale nie są „wynalazkiem”, dzięki któremu możemy zaspokajać prywatne zachcianki. Są przekazane wyłącznie dla dziecka. To ono jest prawdziwym odbiorcą takich zasobów finansowych nawet wtedy, kiedy osobiście nimi nie dysponuje. Jak dać sobie radę w przypadku, kiedy przez dwa miesiące wpłynęło kilka groszy z powodu alimentów na niepełnoletnie dziecko?

W pierwszej kolejności należy omówić to z z dłużnikiem, nawet w przypadku kiedy jest to ogromnie trudne. Wyklarowanie sytuacji natychmiastowo wprowadza ewentualność obrania dalszej koncepcji. Jeśli to absolutnie nie daje żadnych rezultatów, spotykamy się z brutalnością albo milczeniem, musimy wynająć profesjonalnego adwokata, który „zaopiekuje się” dotkliwą dla nas sytuacją uwzględniając wszystkie drobiazgi. Musi to być przyjacielska osoba, czyli taka która będzie wykazywać się zaangażowaniem, będzie pomagać na każdym kroku oraz objaśni wszystkie trudności prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Mamy możliwość otwarcie dobrać komornika, u jakiego zostawimy wniosek egzekucyjny. Najlepiej kierować się położeniem kancelarii oraz liczebnością zainteresowanych, jakich wykonawca musi koniecznie obsłużyć we własnym „rewirze”. O detale możemy spytać swego prawnika, który skontroluje, jakie pracownie będą mogły skutecznie podjąć się zajęcia majątku… i są niedaleko dłużnika. Warto podać wszystkie wiadomości, jakie posiadamy o ówczesnym mężu – oznaczenia kont w bankach, numery tablic rejestracyjnych, obligacje, miejsce pobytu, nazwę firmy oraz informacje mówiące o stanie spłacanych nieruchomości. Innymi słowy, jeśli dobrze wiemy, że dłużnik posiada konkretny majątek (w szeregu przypadków ten usilnie maskowany), powinniśmy wszystko powiedzieć komornikowi.

Niewydajna egzekucja nie jest jednoznaczna z tym, iż bynajmniej nie mamy teraz jakichkolwiek perspektyw na zabranie należących się funduszy. W sytuacji, kiedy spełniamy wymagania dochodowe, mamy możliwość starać się o zasoby z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieudana to innymi słowy nieuzyskanie alimentów na syna przez czas dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą rozpoczęte konieczne działania jeśli chodzi o zadłużonego. Przede wszystkim były partner zostanie wezwany na potrzeby objaśnienia sprawy. Musi koniecznie rzetelnie przedstawić swoją sytuację prywatną oraz finansową, m.in. przesłanki niewypłacania alimentów. W dodatku będzie od niego wymagane przedstawienie zaświadczenia majątkowego.

W przypadku, gdy były małżonek nie posiada zajęcia albo na darmo szuka pracy, musi wpisać się jako bezrobotny w Urzędzie Pracy. Musi ponadto uznać propozycję pracy, bo w przeciwnym przypadku będzie uznany za „wymigującego się od obowiązku alimentacyjnego”. Jeżeli prowadzi firmę, która „nie zarabia na siebie”, także musi zapisać się w urzędzie, ale w takim przypadku jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli dłużnik wykonuje wszystkie zaprezentowane czynności (a więc „współpracuje”), nie można nic więcej zrobić. Nawet, gdy środków finansowych nadal nie ma. Adekwatne operacje przeprowadza się wówczas, jeżeli poprzez ubiegłe minimum pół roku nie wypłacił on więcej niż 50 procent alimentów.

W jakich sytuacjach dłużnik jest ścigany?

W przypadku kiedy były partner cały czas wstrzymuje się od płacenia alimentów na syna, zostaje trasatem ścigany przez organy państwowe. W tej sytuacji trzeba złożyć kwestionariusz o ściganie za wykroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj po prostu o „nieustanną niealimentację”, a więc okoliczności, w których były małżonek w ogóle nie chce opłacać, alimentów, bo „ma taki kaprys” oraz w sumie nie ma przy tym najmniejszych racjonalnych kontrargumentów (szczegóły musi koniecznie przedstawić nam nasz prawnik). Opcjonalnie możemy wysłać wniosek do starosty, by wstrzymano prawo jazdy takiemu „sprawcy” i zapisano go do BIG. Krótko mówiąc nie będzie miał opcji dostać jakiegokolwiek kredytu z banku, prócz znanych chwilówek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeśli dobrze wiemy, iż były partner z całą pewnością posiadał dorobek, tymczasem przeznaczył go któremukolwiek członkowi rodziny, wówczas jesteśmy w stanie złożyć należyty pozew: skargę pauliańską (o której traktuje kodeks cywilny) bądź wezwanie o popełnieniu oszustwa, jakie ma za zadanie blokować zaspokojenie potrzeb wierzycieli. Mamy możliwość też apelować o „alimenty od rodziców byłego męża”, w przypadku kiedy on nie jest zupełnie w stanie ich dawać.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź w ten link – www.prawnik-torun.net

Strona używa cookies
Ok