Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Kancelaria Adwokacka Bydgoszcz – Dobry adwokat – Kompleksowa pomoc
filmy promocyjne z drona filmowanie dronem filmy reklamowe z drona toruń
Usługi filmowania dronem
29 kwietnia, 2017
dj na wesele dj na wesela bydgoszcz wodzirej konferansjer
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
3 maja, 2017

Adwokat radzi – nie spłacaj przedawnionych długów

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Jak działają firmy windykacyjne?

Znaczna ilość firm dochodzących zwrotu długów jest kierowana przez osoby, które przebyły studia z zakresu prawa ogólnego, ale nie mają aplikacji. Więc posiadają ogólną wiedzę z dziedziny prawa cywilnego. Dochodzenie różnego rodzaju wierzytelności wymaga mocniejszego poświęcenia oraz wyczucia, którego w zasadzie nie możemy uzyskać za pomocą innych środków, jak podczas stażu w kancelarii prawniczej u odpowiedzialnych przyjaciół po fachu. W tym miejscu potrzebny jest adwokat, który niewątpliwie będzie zdawać sobie sprawę, jakie ruchy dobrze jest zrobić. Instytucje windykacyjne nierzadko nie zabierają jakiejkolwiek „zaliczki” oraz umawiają się wyłącznie na procent od „ściągniętej” wierzytelności. Zwykle jest to od 20% do plus minus 50% całej sumy. To z pewnością fakty tyczące się Klientów. Oni w sumie nie muszą praktycznie niczego robić, poza czekaniem na spłacenie części zadłużenia poprzez powyższą instytucję. Natomiast co w takim okresie dzieje się z trasatem?

Firmy windykacyjne i telefony przez całą dobę

Trzeba w aktualnym miejscu odróżnić dwie sytuacje: kiedy jakakolwiek osoba zaledwie co została trasatem oraz zadłużenia przedawnione, których wcale nie trzeba spłacać. W pierwszej sytuacji pożyczkobiorca musi uregulować długi pod rygorem rozprawy sądowej, wydania orzeczenia, odebrania wszelkich funduszy przez komornika oraz w efekcie sfinansowania znacznie większej sumy aniżeli źródłowa. W drugiej sytuacji w zasadzie nie należy regulować długu – taką wskazówkę otrzymamy od jakiegokolwiek prawnika. Niestety większość placówek windykacyjnych nie prosi już o zapłacenie tego zadłużenia, ale grozi wierzycieli destrukcyjnymi efektami ich nieuiszczenia. Realizują to za pomocą listów, jakie raz za razem trafiają do skrzynki, kilku analogicznych wiadomości e-mail i uciążliwych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Najczęściej komunikaty są wyrażone w taki sposób, aby trasat pomyślał, że rzeczywiście powinien coś uiścić. Pełno w nich nieczytelnych dla „przeciętnego zjadacza chleba” wyrażeń typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co w niniejszej okoliczności musimy zrobić?

Tylko aktualne długi musimy spłacać

W takiej sytuacji musimy odebrać pozew o zapłatę z sądu (o ile wierzytelności uprzednio nie pokryliśmy). W ogóle pisma z sądu nie można ignorować, gdyż po jakimś okresie (uprawomocnienie) ma ono moc wykonawczą. Jeśli informacje uwzględnione w pozwie są fałszywe albo dodano do pozwu nieuczciwe formularze – tym bardziej musimy zareagować. Trasat ma uprawnienie do tego, by się bronić, przykładowo gdy doszło do utraty ważności zadłużeń. W takiej sytuacji należałoby zaczerpnąć z usługi prawnej albo udać się do wybranej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka objaśni nam, które przedsięwzięcia będą najwłaściwsze. Cesjonariusz, który dochodzi własnych należności, posiada obowiązek przedłożyć w czasie rozprawy sądowej dowody, przykładowo wypełniony mandat za przebiegnięcie przez ulicę.

Przedawnione długi, czyli jak odeprzeć atak socjotechniczny

Instytucje odzyskujące długi nie posiadają wcale żadnych upoważnień. Ma je sąd, egzekutor, obrońca – ale nie placówka zajmująca się inkasowaniem przestarzałych długów. Jeśli więc odebraliśmy przywołanie do zapłaty od wspomnianego podmiotu, nie można dokonywać owych czynności:

1. Mówiąc w skrócie nie można odpowiadać na pisma, e-maile oraz odbierać telefonu, ponieważ będzie to równoznaczne z występowaniem wierzytelności (jakiego nie musimy płacić)

2. W przypadku kiedy opisana spółka umawia się telefonicznie, trzeba uświadomić sobie to, że kompletna dyskusja będzie utrwalona – i to niekiedy może oczywiście skomplikować naszą sytuację. Absolutnie nie dawajmy się nagrywać, wcale nie wchodźmy w jakiekolwiek rozmowy z windykatorami pracującymi w centrum obsługi telefonicznej. Po prostu przerwijmy połączenie, zwłaszcza jeśli nie uwidacznia się nam numer telefonu.

3. Nie dajmy się terroryzować! W sytuacji nieaktualnych długów pod żadnym pozorem nie przesyłajmy zaświadczeń odwoławczych, próśb zwracania długu w ratach, propozycji wstrzymania czasu zwrotu zadłużenia itp. Nie dajmy się także nabrać na negocjacje, a więc „promocje” oraz „upusty” odnoszące się do starych wierzytelności.

4. Po prostu nie przelewajmy jakiejkolwiek kwoty na konto instytucji windykacyjnej, chociażby jednej złotówki. Ponieważ wtedy wystartuje cała machina pozyskiwania długów. Uiszczenie chociażby szczególnie niskiej ilości pieniędzy jest równoznaczne z tym, iż wierzytelność przyjmujemy.

5. W przypadku kiedy wyjęliśmy ze skrzynki skomplikowane zawiadomienie, idźmy po pomoc do adwokata, który wytłumaczy nam oddzielne jego odcinki.

Trzeba jeszcze mieć na uwadze o tym, że długi przedawnione możemy uiścić dobrowolnie. Fundusze nie znajdą się jednak na rachunku bankowym prawdziwego wierzyciela, lecz spółki jaka taki dług w późniejszym terminie kupiła. Trzeba w obecnym przypadku zadać sobie fundamentalne pytanie: czy to się opłaca? Uiszczenie pierwotnemu kredytorowi nieaktualnego zadłużenia posiada sens, lecz płacenie placówkom, które od siebie nawzajem kupują nieuregulowane wierzytelności i liczą na duży interes – prawdopodobnie nie. Zwłaszcza, że część dopuszcza się nadwyrężenia polskiego systemu prawnego.

Jeśli zainteresował Cię ten materiał oraz pragniesz obejrzeć, jak wygląda profesjonalna witryna pełnomocnika, możesz kliknąć tu – www.adwokat-bydgoszcz.eu

Strona używa cookies
Ok