Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych - ODTJ - Toruń
Kurs bezpiecznej jazdy w atrakcyjnej cenie
12 lutego, 2015
Projektowanie ogrodów – szybko i oryginalnie
14 października, 2015

Pojazdem uprzywilejowanym nazywamy pojazd wysyłający sygnały świetlne o niebieskiej barwie i zmieniające się sygnały dźwiękowe i jedzie z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w transporcie medycznym, służbach ratunkowych oraz w służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym poziomem ryzyka, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z powyższym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu organizuje specjalistyczne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do wzięcia udziału w kursie na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Wymóg prawny dotyczy wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a forma szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych poruszane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Program szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pełnienie funkcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związane jest z zwiększonym niebezpieczeństwem wypadku na drodze. Ponadto tacy kierowcy są odpowiedzialni za bezpieczny transport pasażerów. Z tego względu wypracowanie u nich optymalnych reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest podstawowym celem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W trakcie teorii, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Wykładowcy wskazują także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas części praktycznej kierowcy uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Jaka jest cena kursu i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osobaprowadzącą takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży miejskiej, samochód pogotowia technicznego, karetka pogotowia ratunkowego, wóz Straży Pożarnej bankowóz, pojazd przewożący wartości pieniężne czy radiowóz. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończone 21 lat i powinna legitymować się takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się już od 650 zł za kurs. Ośrodek Szkolenia Rajder zawsze stara się oferować korzystne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane zakończone jest wręczeniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder z siedzibą w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroką gamę kursów bezpiecznej, defensywnej i ekonomicznej jazdy. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych kursów na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualne podejście do każdego Klienta i doskonałe warunki nauka z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych metod. W naszym ośrodku zatrudnieni są wykształceni instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami w ruchu drogowym. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo na drogach.

Jeśli interesuje Cię szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to znakomita okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs na pojazdy uprzywilejowane

Strona używa cookies
Ok