Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Szkolenie jazdy defensywnej – Ile kosztuje kurs jazdy defensywnej – Jazda defensywna Toruń
Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Skuteczny adwokat rozwodowy
5 marca, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
7 marca, 2017

Będąc kierowcą myślisz na pewno jak ulepszyć swoje umiejętności w ruchu drogowym. Oczywiście najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez poznania konkretnych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa sztuka jazdy zaczyna się wówczas, gdy stajesz się świadomy zagrożeń i umiesz kierować nie tylko autem, lecz także swoją wyobraźnią. Dokładnie rozumiemy, że nie zawsze dasz radę zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami na drodze. Z tego względu, jako kompetentny ośrodek udoskonalania techniki jazdy, stworzyliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest kształtowanie odpowiednich zachowań w odmiennych okolicznościach drogowych. Rozpoczynając od niesprzyjających warunków atmosferycznych, przejdziesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację drogową i zrozumiesz jak wygląda energiczna i bezpieczna jazda samochodem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla początkujących kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilku lat. W pierwotnym kryterium zamiarem kursu, jest wytworzenie u kierowców odpowiednich reakcji wobec niebezpieczeństw, które czekają na nich w ruchu ulicznym. Ponadto priorytetem ćwiczeń jest nauka ekonomicznej eksploatacji pojazdów, która oddziałuje na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z członków ruchu ulicznego, jak i na podwyższenie sprawności naszego pojazdu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika jazdy opiera się na kilku zasadach. Przede wszystkim miesza się ona z odpowiednim przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, a także z dostarczeniem sobie ergonomii prowadzenia. W trakcie kursu wskażemy Wam podstawowe czynności dotyczące eksploatacji auta. Zademonstrujemy jak sprawdzać stan płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość fotela do naszych rozmiarów, aby poprawić widzialność jezdni. Jazda defensywna to także zdolność dostosowania szybkości i trybu jazdy do danych czynników atmosferycznych i stanu nawierzchni ulicy. Wyjaśnimy Państwu jak stosować nowoczesne metody hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Państwa rozumienia zachowania pozostałych uczestników drogi, tak aby jak najszybciej odpowiadać na ryzyko. Niezmiernie istotnym fragmentem kursu jest wyćwiczenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, oraz po incydencie drogowym. Pokażemy Państwu jak radzić sobie ze stresem i jak przekonywać pozostałych uczestników ruchu do skutecznych zachowań w ruchu drogowym.

Etapy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech cykli. Na samym wstępie każdy kierowca będzie uczęszczał w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem symulatora samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autokaru, w zależności od charakteru kursu. Kierującemu pojazd będzie towarzyszył fachowy trener, który na tym stopniu zajmuje się tylko analizą trybu jazdy i krytyką reakcji na bodźce zewnętrzne. W trakcie prowadzenia pojazdu, kursant będzie miał sposobność przetestowania własnych kwalifikacji w warunkach szczególnych. Program lekcji zakłada odtwarzanie różnych, ciężkich do przewidzenia wydarzeń ulicznych takich jak oblodzona nawierzchnia, poprzeczny wiatr, ograniczenie warunków widzialności przez mgłę i ostre światło, chwiejny ładunek, wkroczenie pieszego na ulicę, oraz kilka pozostałych sytuacji.

Kolejnym odcinkiem kursu są lekcje z teorii w trakcie których kursanci zaznajomią się z obserwacją charakteru jazdy i z notorycznie popełnianymi błędami, które sa w stanie spowodować kolizję. w ruchu drogowym. W trakcie lekcji zostaną im objaśnione reguły bezpiecznego kierowania autem po szosie i normy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających interwencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mogli zobaczyć techniczne możliwości wyeksploatowania prywatnego pojazdu, by podwyższyć bezpieczeństwo prowadzenia, oraz zostaną im zaprezentowane przypadki różnych wydarzeń ulicznych, razem z z kompletnym opracowaniem czynników. Dodatkowo instruktorzy zademonstrują jak normy jazdy defensywnej oddziałują na ograniczenie niebezpieczeństwa kolizji w ruchu samochodowym.

Ostatnia część, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu samochodem w symulatorze. Tym razem jednak instruktor czynnie uczestniczy w lekcji i podpowiada uczniowi jak zastosować reguły jazdy defensywnej w trakcie normalnej eksploatacji samochodu. Na indywidualnych przykładach zademonstruje, jak powinna kształtować się odpowiedź prowadzącego na poszczególne zdarzenie.

Wytworzenie intuicyjnego prognozowania zagrożeń w ruchu drogowym może przyczynić się do obniżki incydentów i katastrof, na jakie zwłaszcza narażone są osoby, które działają jako zawodowi kierowcy i muszą dawać sobie radę z uciążliwymi czynnikami na drogach. W oferowanym przez nas kursie mogą brać udział osoby prywatne, jak i pracownicy przydzieleni przez zakład pracy w ramach udoskonalenia metody jazdy. Szkolenie jazdy defensywnej może wpływać na poprawę techniki jazdy i nasilenie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu drogowego, jak i przewożonego ładunku. Uczestnicy po przeprowadzonym szkoleniu będą w stanie precyzyjniej unikać niebezpieczeństw ulicznych i dokładniej tłumić stres w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, planowany w naszym instytucie treningowym. Gwarantujemy darmowe podręczniki i profesjonalną kadrę nauczycieli. Naszą specjalnością są specjalistyczne szkolenia, które podwyższają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok