Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Kurs jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - ceny - szkoła jazdy
Odszkodowania komunikacyjne dla każdego
8 kwietnia, 2016
Projektowanie ogrodów nowoczesnych
7 maja, 2016

Kursy jazdy defensywnej w Toruniu

Uważne obserwowanie jezdni, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozsądek przy manewrach drogowych i opracowywanie strategii jazdy to idealny przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to przede wszystkim intuicyjne unikanie raptownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To także optymalne wykorzystanie technicznych aspektów samochodu i w miarę wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Innymi słowy, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o regułach jazdy defensywnej. Jednak nasza szkoła jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze najcenniejsze atuty. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez naszą firmę, to doskonała szansa na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Odkryj czym jest szkolenie jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Na czym polega szkolenie jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej złożony jest z 3 części. Pierwsza część kursu to audyt bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje styl jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy pomocy specjalistycznej aparatury telemetrycznej mierzone są wszystkie działania kierowcy, jak i dane pokonywanej trasy, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. Podczas jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić styl jazdy kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Następnie zaczyna się kolejna część szkolenia – ćwiczenia teoretyczne, podczas których opisywane są szczegółowo takie zagadnienia jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, styl kierowania pojazdem, prawo ruchu drogowego, umiejętność przewidywania zachowań na drodze, psychologia w ruchu drogowym, ekonomia jazdy, czynniki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po zakończeniu teorii, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Teraz jednak mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor poprawia złe nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej w pigułce

Teoria jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. Podstawowym elementem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dostosowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i optymalne reagowanie na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać wszelkie granice i powinien być świadomy zagrożeń na jezdni. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na wstępie należy odpowiednio przygotować nasz samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Jadąc samochodem dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wówczas mamy większą szansę na szybsze zauważenie potencjalnego zagrożenia. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, dopasowując szybkość do warunków pogodowych. Zawsze zwracamy uwagę na znaki drogowe. Analizujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Twój komfort jest najważniejszy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często ratują życie, dlatego też warto je przestrzegać.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Kurs jazdy defensywnej zmniejsza występowanie ryzyka drogowego i ogranicza poziom stresu związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej może wpłynąć na redukcję kosztów użytkowania samochodu. Po ukończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skupieni na prowadzeniu pojazdu. Kurs jazdy defensywnej bardzo buduje wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Bardzo ważnym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w organizacji specjalistycznych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów skorzystało z naszej oferty. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może pochwalić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych technologii, przez które nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizując kursy jazdy defensywnej w pełni poświęcamy się naszym Klientom.

Na naszej stronie znajdziesz więcej informacji: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok