Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Malowanie bawialni - ściany mogą inspirować - VipSeoVipSeo
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
18 listopada, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do Twojego domu
22 grudnia, 2017

Szkraby uwielbiają zabawę. Podczas gier nie tylko miło spędzają czas, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to doskonały patent na spędzenie wolnego czasu. Są one ciekawym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Bawialnie to także miejsca, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy stworzyć pomysłowe miejsce rozrywki dla dzieci, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak ważny jest profesjonalny dobór kolorów oraz motywów występujących w świetlicach. Przestrzeń można dodatkowo uatrakcyjnić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – moc barw

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w świecie malucha mają jeszcze większą wagę. Mogą one pobudzać rozwój szkraba: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak istotny jest przemyślany wybór barw i zachowanie równowagi pomiędzy nimi. Na uwadze trzeba mieć to, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, bardzo często odzwierciedla jego nastrój. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale zazwyczaj widoczne są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu urozmaicenia inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Jest w czym wybierać. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym pomysłem na aranżację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko udekorujemy ściany, ale też rozbudzimy kreatywność malucha. Obrazki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako motyw dominujący rysunku przykładowo: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Tyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Idealnie sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są też uczuleniowcy. Dlatego tak ważny jest dobór niezagrażających produktów.

Zalety

Wykorzystanie artystycznego malunku jako dekoracji wszystkich sal zabaw to trafiony plan na zaistnienie wśród konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to ogromną wartość. Dzieci zwrócą uwagę na ciekawe rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Przemyślaną dekoracją ścian można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy ukryć jej mankamenty. Wprawieni artyści mają w zanadrzu wiele technik, które uatrakcyjnią przestrzeń, jedna z nich jest efekt trójwymiarowości.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych proponuje swoje usługi. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest także w szpitalach i domach dziecka. Oderwanie się od problemów ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla dziecka.

Malowanie bawialni nie ma przed nami tajemnic —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok