Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
E-sklep zaprojektowany przez Wordpress i WooCommerce - VipSeoVipSeo
Okna pasywne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja witryn internetowych na WordPress
17 września, 2020

E-sklep zaprojektowany przez WordPress i WooCommerce

WordPress, jako w tej chwili jedna z największych oraz często używanych platform do zakładania stron internetowych posiada też dodatkową zaletę. Najciekawsze funkcje udostępniane są we wtyczkach, a za pomocą wtyczki WooCommerce to również idealne narzędzie do stworzenia własnego sklepu internetowego. Ze względu na to, że WordPress działa w oparciu o własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest prosty we współpracy dla użytkowników oraz wspiera tworzenie sklepów i stron internetowych bez konieczności stosowania rozwiniętej wiedzy programistycznej.

WooCommerce jest całkowicie kompatybilną z WordPressem wtyczką, jaka przerabia stronę WWW na WordPressie w profesjonalny sklep internetowy. Jej obsługa, szczególnie że jest także po polsku, jest całkiem łatwa oraz daje sporo opcji. Dzięki niej można uzupełniać produkty, opisy oraz szczegółowe dane, zdjęcia, ceny, a także dostępność w magazynie. Natomiast osoby korzystające ze sklepu zyskują funkcję koszyka oraz w prosty oraz bezproblemowy sposób kupić oferowane produkty.

Czy warto projektować e-sklep korzystając z WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została przygotowana ze względu na użytkowników WordPressa, co sprawia, że została dopasowana do jego funkcjonalności, a jej procedura dodawania jest łatwa. Poza tym bardzo dużo szablonów i motywów jest zupełnie kompatybilnych z WooCommerce, a więc graficzna oprawa, układ lub funkcjonowanie sklepu internetowego na WordPressie jest proste do zmieniania. Wszystko, czego potrzeba to odrobina wyobraźni i wiedzy, aby zbudować e-sklep dostosowany do potrzeb, a przy tym interesujący wizualnie oraz przyjazny dla użytkowników.

Co wyjątkowo ważne, zakładając sklep internetowy w oparciu o WordPress zdobywa się pełną kontrolę nad sklepem. To odznacza WooCommerce w porównaniu do sklepów abonamentowych, to łatwe  zmiany wyglądu i funkcjonalności sklepu, przy wsparciu specjalistów. Sklepy internetowe na WordPressie są tak często tworzone, że w razie kłopotu można nie tylko zwrócić się o pomoc profesjonalnych firm, ale również szukać wśród grup, na forach czy blogach pomocy fachowców oraz osób, które uprzednio spotkały się z takim samym problemem.

Zaletą WooCommerce jest także to, że zawiera szeroki zakres rozbudowanych dodatków. Popularność e-sklepów na WordPressie przekłada się na to, że developerzy stale tworzą osobne dodatki i wtyczki do WooCommerce. To oznacza, że jeśli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy zobaczyć dostępne dodatki oraz bardzo prawdopodobne jest to, że odpowiadające na potrzebę do pracy poszukiwane rozszerzenie jest dostępne od dawna. Poza tym WooCommerce często modyfikuje konflikty pomiędzy wtyczkami oraz szablonami podczas aktualizacji.

Uruchomienie sklepu internetowego przez WordPress i WooCommerce

Zainstalowanie WooCommerce do WordPressa jest proste. Wszystkim, co trzeba zrobić to w dziale wtyczek wyszukać WooCommerce. Po aplikacji wtyczki, w panelu administratora pojawiają się nowe opcje, gdzie możliwe jest dodawanie produktów, zarządzanie zamówieniami lub płatnościami oraz przechowywanie informacji o klientach. Oprócz tego dostępne są też statystyki, raporty oraz analizy sprzedaży.

Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie funkcjonalności WooCommerce są zupełnie bezpłatne. Chociaż nieodpłatna wersja gwarantuje naprawdę sporo, niektóre przydatne w e-sklepie opcje mogą wiązać się z opłatami. Dla przykładu płatne rozszerzenia dotyczą możliwości płatności online, współpracy z kurierami, sklepami portali społecznościowych (np. na Facebooku), Allegro, lub rozwiniętych funkcji promocji i rekomendacji. Większość płatnych funkcji zawiera darmową wersję, chociaż może zdarzyć się tak, że do prawidłowego funkcjonowania sklepu na WordPressie najlepsza będzie wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to istotna kwestia. Sam WooCommerce oraz WordPress są nadal ulepszane przez twórców, z powodu czego są uznawane za narzędzia bezpieczne. Kłopotem mogą okazać się jednak dodatkowe wtyczki, które nie zawsze są w pełni zgodne ze sobą, przez co mogą w pewnym stopniu tworzyć dostęp do sklepu. Z uwagi na to, lepiej wybierać ograniczoną liczbę rozszerzeń, głównie tych absolutnie koniecznych do prowadzenia sklepu. Aby zagwarantować bezpieczeństwo sklepu internetowego w oparciu o WooCommerce i WordPress najlepiej co raz aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje zwykle skierowane są na usuwanie luk i błędów. Oprócz tego dojście do panelu administracyjnego oraz serwera FTP powinien mieć przede wszystkim właściciel sklepu oraz ewentualnie osoby wsparcia technicznego. Co więcej hasła powinny być zawsze mocno skomplikowane, aby zapewniały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Warto także wybrać solidny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz pomoc profesjonalistów. Pomoc techniczna może okazać się nieoceniona, gdy pojawi się kłopot, z którym trudno będzie poradzić sobie samemu. Oprócz współpracy z fachową firmą, jaka trudni się pomocą techniczną do WordPressa, sporo rozwiązań problemów znajduje się na forach internetowych albo na grupach. Czasami wystarczy zadać w takim miejscu pytanie oraz poczekać na odpowiedź. Jeśli jednak problem wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklepy internetoweBlackSoft sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok