Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Biuro rachunkowe Poltax – Biuro rachunkowe Toruń – Księgowość Toruń
Kurs na wozy policyjne kurs na pojazdy specjalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
Kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
19 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Nowoczesne pompy ciepła
19 lutego, 2017

Osobista działalność gospodarcza to perfekcyjny pomysł dla ludzi, którzy doceniają niezależność funkcjonowania. Kierowanie własną firmą to nie lada wyzwanie, jednakże bardzo często opłaca się, bowiem rynek jest wciąż otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Przykładem takiego sukcesu jest chociażby pierwszy gabinet masażu dla zwierzaków, który systematycznie obsługuje kilkanaście puszystych pupili. Pomysł rewolucyjny, wręcz przez niedowiarków postrzegany za nierealny do realizacji, okazał się żyłą złota. Takie koncepcje zazwyczaj odsłaniają drogę osobom, którym brak wiary we własne marzenia. A prywatna firma to wszakże stanowczość, całkowite poświęcenie, ciągłe testowanie nowych perspektyw i naturalnie sprawna księgowość, bez której firma jest samochód bez paliwa.

Rzetelne biuro księgowe to podstawa każdego biznesu. Doświadczony księgowy nie tylko zna bieżące przepisy, ale również podpowiada nam w temacie nowych inwestycji. To przyjaciel każdej nowo rozwijającej się firmy i powiernik najbardziej ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc firmę powinieneś zatroszczyć się o wyspecjalizowanego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które obsłuży Twoje finanse. Rozmawiając o finansach, zbadaj czego możesz się spodziewać, będąc młodym przedsiębiorcą.

Zakładanie własnej firmy

Jeżeli marzysz o własnej firmie, musimy Cię uświadomić, że na wstępie czeka na Ciebie całe morze formalności. Zacznij od wypełnienia druku CEIDG. Przejdź po prostu na stronę www firma.gov.pl i wypełnij wszystkie wymienione pola. Wpis do Ewidencji jest równolegle wnioskiem o nadanie firmie indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Wraz z dostarczeniem wniosku powinniśmy wybrać strukturę opodatkowania, ale o tym opowiemy dalej. Kolejnym krokiem jest wizyta w ZUSie. Tam jesteśmy zobowiązani zapisać się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają poniekąd podwójną osobowość prawną – są zarówno płatnikami składek (samodzielnie i za pracowników) i ubezpieczonymi. Jeśli prowadzona działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem wynagrodzenia, to uzupełniamy druk ZUA. Jeśli jednak jesteśmy zatrudnieni w innej firmie na umową pracowniczą, wtedy wypełniamy kwestionariusz ZZA. Kolejną czynnością jaką wymusza od nas legislacja jest wybór biura rachunkowego, które będzie realizowało dokumentację rozliczeniową przedsiębiorstwa. W tej kwestii możemy skorzystać z klasycznej księgowości, jak i bardziej nowatorskiej formy – księgowości online. Dobrze również pamiętać o zamówieniu pieczątki, która zazwyczaj przydaje nam się w najmniej przewidywalnych chwilach. Załóż również osobne konto w banku, by odseparować własne pieniądze o budżetu przedsiębiorstwa.

Własna firma a podatki

Jeśli nie masz pojęcia jaka konstrukcja opłaty podatków będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, zaczerpnij z pomocy doświadczonego biura księgowego. Ogólnie krajowe prawo przewiduje cztery główne strategie opodatkowania. Niżej powiemy Ci o nich nie bardziej szczegółowo:

  • Skala podatkowa – dochód jest opodatkowany według dwustopniowej skali. Przy dochodzie sięgającym do 85 528 złotych podatek to 18% minus kwotę wolną od podatku. Z kolei przy dochodzie wyższym niż 85 528 złotych całość podatku to 14.839, 02 zł + 32% nadwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tu istnieje poszczególna wartość podatkowa, która obejmuje 19%, bez względu na wartość dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy doborze tej strategii opodatkowania biznesmen nie jest w stanie obniżyć nabywanych przychodów o poniesione koszty skarbowe. Występują tutaj jednakże, jako rekompensata ,niezbyt wygórowane stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% oraz 20% w zależności od modelu aktywności).
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle specyficzna konstrukcja opłaty podatków. Na wielkość płaconego podatku nie ma wpływu wielkość dochodów, lecz takie składniki jak: typ wykonywanych usług, ilość osób pracujących na umowę o pracę, wielkość miasta, w którym firma ma siedzibę i wiek podatnika. Ta forma podatku nie jest jednak kierowana dla każdego.

Zadbaj o profesjonalne biuro rachunkowe

Zależnie od potrzeb Twojej działalności, znajdź odpowiednie biuro rachunkowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu debiutującemu przedsiębiorcy radzimy, by skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Dziś wiele księgowych proponuje nie tylko kompetentne konsultacje, ale również oprogramowania do obsługi firmy. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że działalność zajmie Ci całą dobę, zdecyduj się na skorzystanie z usług mobilnego księgowego, który odbierze od Ciebie wszystkie dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz miał większe możliwości na zajęcie się rozszerzaniem usług.

Mimo ogromnej liczby komplikacji i ryzyka, bardzo dużo ludzi ciągle decyduje się na wykonywanie swej działalności. Nawet drobne przedsiębiorstwa podkręcają krajową gospodarkę, więc może warto zaryzykować pierwszy ruch. Nie odrzucaj żadnego pomysłu, gdyż za kilka lat możesz się przekonać, że właśnie takiego podejścia potrzebował rynek. Pamiętaj jednak, ażeby skorzystać z usług profesjonalnego księgowego, który z pełnym zaangażowaniem dopilnuje finansów Twojej firmy. Przejdź na wskazaną stronę i zobacz jak wyglądają nowoczesne usługi księgowe: Biuro Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok