Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Najlepsza siatka na krety – Mocna siatka rabatowa – Producent
świece
Różańce, świece, obrazki srebrne, czyli co podarować z okazji sakramentu?
18 lutego, 2017
Tłumacz przysięgły online biuro tłumaczeń online Protlumaczenia.pl
Biuro tłumaczeń online
18 lutego, 2017

Siatka przeciw kretom siatka rabatowa

siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa

Skuteczne sposoby na krety

Krety to przyjazne i wartościowe zwierzęta, które pożywiają się robakami. U nas te małe ssaki są pod cząstkową ochroną. Mimo, że wcale nie pożerają roślinek, są wielkim utrapieniem ogrodników. Krety za sprawą specjalnie zaadaptowanych łap potrafią w przeciągu tylko 1 godziny zrobić podkop o długości od 12 do 15 metrów. Pojedynczy kret najczęściej jest „współwłaścicielem” podkopów o sumarycznej długości do 1 kilometra. W czasie poszukiwania jedzenia, czyli na przykład pierścienic, łamią korzonki roślin, a czasami nowiutki zieleńce. Ponad skwerkiem wyrasta charakterystyczny zwał, zaś pod powierzchnią ziemi (od 20 do 50 metrów) – niezliczone przekopy. W ciągu kilku dni pojedynczy kret ma możliwość definitywnie uszkodzić naszą przydomową czy działkową zieleń. Jakie są skuteczne recepty na zabezpieczenie skwerków przed ofensywą kretów?

Po pierwsze – zabiegi odstraszające, które mają na celu spłoszenie tych zwierząt z konkretnego obszaru. Krety wcale nie widzą, lecz posiadają niezmiernie korzystnie rozwinięty słuch i węch. Dzięki odstraszaczom wibracyjnym, akustycznym i wibracyjno – fonicznym można łatwo się ich pozbyć.

Po drugie – sieci na krety. Należałoby pamiętać, że nie można wskazanym zwierzętom robić żadnej krzywdy! Uchwycony w sieci krecik musi zostać oswobodzony.

Po trzecie – i oczywiście najważniejsze – siatka przeciw kretom. Jest ona skuteczną granicą dla tych zwierząt, tak naprawdę – nie do przekopania.

Czy siatka przeciw kretom jest skuteczna?

W tym momencie sklepiki ogrodnicze oferują siatki metalowe i z materiału syntetycznego. Te pierwsze zostały wyprodukowane z ocynkowanej stali oraz ponadto powleczone surowcem sztucznym (ażeby nie korodowały), drugie – są wykonane z surowca syntetycznego niesłychanie odpornego na oddziaływanie złych warunków. Jeśli nabywamy siatkę na krety o rzadszych otworach, wówczas uchowa ona nasz skwer tylko przed niniejszymi stworzeniami. Ściślejsza jest świetnym środkiem nie tylko na krety, lecz także na nornice. Z jakiego powodu siatka jest efektywniejsza niźli inne drogi? Inne metody zakładają, iż krety obecnie są pod naszym skwerem i najlepiej je albo przepłoszyć albo złapać. Na domiar złego taka kampania może przebiegać latami, bowiem zwykle krety za wyżywieniem powracają w znane sobie miejsca. Siatka na krety ma uszczelniać cały skwerek przed wbiciem się kreta na zewnątrz oraz stworzeniem przez niego „kretowiny”. Jeśli stworzenie tego nie zrobi, zignoruje konkretne miejsce w poszukiwaniu tego, w jakim łatwo będzie miał szansę się „przekopać”. Czemu? Kretowiny są co kilka godzin nadzorowane w poszukiwaniu niebezpieczeństwa, inaczej mięsożerców. Rozciągnięcie niniejszej siatki wymaga sporego wkładu pracy. Z pewnością nie jest to działanie na parę minut, ale wyniki są długoletnie, natomiast roślinki w ogrodzie – uchowane!

Jaką siatkę przeciwko kretom założyć w ogrodzie?

W czasie nabycia trzeba kierować się kilkoma parametrami siatki, jaka ma uchronić nasz trawnik przed niewielkimi barbarzyńcami: klasą surowca, z jakiego została wykonana, średnicą oczek, rozległością siatki i technologią mocowania. Siatka powinna być dość gruba, ażeby kret jej nie zrujnował, natomiast otwory muszą mieć perfekcyjną szerokość, zatem od 10 mm do 16 mm. Siatki, jakie mamy możliwość wypatrzyć w hipermarketach ogrodniczych mają akceptację +/- 2mm. Jeśli oczka będą drobniejsze aniżeli 8 mm, wtedy może to stanowić znaczny problem dla układu korzeniowego trawki. Rozległość siatki musimy dostosować do profilu zieleńca. Im smuklejsza, tym więcej trzeba będzie wykonać fałd. Jeśli ziemia jest twarda, trzeba użyć szpilki metalowe; jeżeli jest miękka – możemy z powodzeniem ulokować plastikowe. Kołki doskonale się trzymają, lecz fatalnie się je wciska.

Jak ułożyć siatkę przeciw kretom?

Całość zależy od tego, czy mamy obecnie zaprojektowany i rozrośnięty ogródek czy w tym momencie go planujemy. W drugim przypadku jest znacznie sprawniej. Siatkę umieszczamy po prostu 10 cm poniżej skweru i 30 cm pod rabatek. Należy ją położyć z nakładem wynoszącym 10 cm po obu brzegach. Przy użyciu specjalistycznych kołków oraz kotwic mamy szansę siatkę umiejscowić na ukośnym gruncie. Należy wspomnieć, że mechanizm samoczynnego skrapiania powinien znaleźć się pod plecionką. Jeśli posiadamy aktualnie doskonały skwer, wówczas musimy wybrać pomiędzy:

  • Odręcznym usunięciem trawy, rozmieszczeniem siatki i od nowa konstruowaniem trawy
  • Ułożeniem siatki prostopadłej – wbija się ją na głębokość prawie 70-80 cm. Ponad ziemią powinien sterczeć mniej więcej 20 cm skrawek. Może mieć miejsce sytuacja, iż jeden bezwzględny kret przebije się pod nią oraz odnajdzie się w naszym ogrodzie.

Jeżeli zmierzamy do tego, aby zagwarantować znakomitą asekurację naszym rabatom, grządkom i nasadzeniom, lepiej zdecydujmy się na profesjonalną siatkę rabatową, jaka uchroni je przed wszelakimi zwierzętami, np. domowymi i na siatkę na krety instalowaną horyzontalnie. Zwróćmy uwagę, że siatka musi być niezmiernie mocna, mianowicie taka, jakiej w ogóle nie zdewastują nie tylko krety. Jeśli chcesz uzyskać o wiele więcej wiadomości o objaśnionych pokrótce siatkach, kliknij w ten odnośnik – Siatka na krety

Strona używa cookies
Ok