Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Projektowanie ogrodów Toruń, projektowanie ogrodów Bydgoszcz, Seedart projektowanie ogrodów
dj wesele warszawa
Dobry DJ na wesele w Warszawie
29 grudnia, 2016
narzędzia CP
Zalety narzędzi pneumatycznych
5 stycznia, 2017

Marzy Ci się ogród jak z bajki? Zleć jego projekt specjalistom!

projektowanie ogrodów Toruń

Projektowanie ogrodów to trudna sprawa, zatem należałoby polecić to profesjonaliście, który posiada już doświadczenie, rozległą wiedzę na temat projektowania ogrodów i zmysł artystyczny. Jeśli zależy Ci, żeby Twój ogródek stał się nie tylko atrakcyjny, ale też trwały i użytkowy, musisz brać pod uwagę, że projektowanie ogrodów nie polega jedynie na interesującym zaplanowaniu miejsca dla drzew oraz kwiatów. To jeszcze inne rzeczy, które zwięźle przedstawimy w bieżącym tekście. Także serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym informatorem na temat projektowania ogrodów.

Twoje potrzeby są ważne przy projektowaniu ogrodów

Nim projektant zacznie tworzyć projekt ogródka, na początku określi z Tobą, jaką rolę powinien realizować Twój ogród. Czy na przykład będzie to przestrzeń rozrywkowa, na przykład z rusztem do grilla i tarasem czy może przestrzeń użytkowa, gdzie będzie można hodować owoce i warzywa… W rzeczywistości opcji jest dużo więcej i w zależności od tego, czego oczekujesz, taki układ zostanie przygotowany.

Projektowanie ogrodów a zagospodarowanie terenu

Rzeczy, o których należy myśleć w trakcie robienia planu ogrodu, jest naprawdę dużo. Jedną z nich jest wielkość działki, którą dysponujesz. Przemyślany plan ogrodu może wizualnie powiększyć przestrzeń bądź zaprezentować zagospodarowanie terenu tak, żeby był on dla użytkowników jak najbardziej funkcjonalny.

Co należy uwzględnić w takim planie? Model ogrodu prócz roślin przewiduje wiele alternatyw, w tym także ozdoby, przykładowo dróżki z kamyczków, stawy, pergole, czy rzeźby. Pomijającnaturalnie pewne ograniczenia (powierzchnię czy miejsce) projektowanie ogrodów daje sposobność, aby stworzyć taki ogród, który stanie się nie tylko źródłem radości lecz będzie także miejscem odpoczynku.

Projektowanie ogrodów może reprezentować rozmaite style w architekturze ogrodów. Dzięki temu przed Twoim domem może powstać:

  • ogród harmonijny (ogród proporcjonalny) – wyróżniający się wielkim porządkiem, bardzo często wzbogacony jest o rzeźby, przystrzyżone krzewy i rabaty. Pierwowzorem takiego ogrodu jest ogród w stylu francuskim,
  • ogród nieregularny – wyróżnia go styl naśladujący naturalność, w tym ogrodzie rośliny mają sprawiać wrażenie, że nie zostały doglądane przez ludzi. Taki ogród najczęściej wzbogaca się kamieniami, skalniakami i tak dalej tak jak w ogrodach w stylu angielskim,
  • ogród złożony – czyli typ ogrodu, łączący w sobie wcześniejsze cechy.

Inaczej będą też projektowane ogrody, które zaczną powstać w określonym otoczeniu. Bierzemy tu pod uwagę najważniejsze trzy typy otoczenia (stąd wzięły się nazwy tych ogrodów): ogród w przestrzeni miejskiej, ogród w przestrzeni podmiejskiej i ogród w przestrzeni wiejskiej. Różnią się one m.in. metrażem, najczęściej jest tak, że ogród miejski będzie mniejszy niż ten obecny na wsi. Zatem inaczej trzeba podejść do mniejszego ogrodu, a inaczej do średniego, ponieważ nie każdy styl będzie tu odpowiedni. Naturalnie architekt podpowie Ci, który rodzaj ogrodu będzie najlepiej pasować do miejsca i formy terenu lub zaoferuje Ci całkowicie inne, unikalne podejście.

O tym nie możesz zapomnieć w trakcie projektowania ogrodów

Warto jest przy tym mieć w pamięci, że własna wizja nie zawsze może być w każdym calu wykonana przez specjalistę. Projektowanie ogrodów wymaga również tego, aby uważać na elementy środowiskowe, które mają fundamentalny wpływ na to, które gatunki będą się w ogrodzie dobrze czuły. Rośliny będące w naturze tylko w pewnych regionach (na przykład rośliny egzotyczne, rośliny wysokogórskie itd.) mogą się nie przyjąć w polskim otoczeniu nie tylko ze względu na mikroklimat, lecz też na szkodniki.

W trakcie ogrodów warto dodatkowo omówić kwestię tego, do jakiego stopnia chcesz zajmować, więc ile godzin zamierzasz wyznaczać na dbanie o jego wygląd. Jeżeli nie posiadasz cierpliwości do tego albo szczerze nie czujesz ochoty, specjalista dobierze roślinność w ten sposób, by odpowiadały one Twoim wymaganiom, więc były to np. rośliny nieskomplikowane w pielęgnacji (przeważnie są to iglaki, takie jak cisy, cedry).

Najpierw badanie terenu, potem projektowanie ogrodów

Nim schemat ogrodu zostanie Ci ukazany, architekci muszą najpierw zbadać, jakie warunki panują w Twoim ogrodzie. Dobry architekt krajobrazu zrobi:

    • badania terenu pod kątem właściwości gleby,
    • badania nasłonecznienia i zacienienia ogrodu,
    • badania położenia terenu (nachylenie itp.).

Po określeniu Twoich oczekiwań, ocenieniu możliwości i przeanalizowaniu gruntu, ekspert może nareszcie zająć się tym, na czym szczególnie Ci zależy, czyli projektowaniem ogrodu.

Projekt ogrodu w formie graficznej

Zaletą zlecania projektowania ogrodów jest fakt, że po poznaniu szczegółów, projektant przygotuje dla nas aranżację ogrodu, więc przedstawienie ogrodu w formie graficznej. Bardzo często są to projekty w postaci 3D, która ukaże nie tylko schemat ogrodu, ale także jego kolory z wzięciem pod uwagę wyglądu środowiska.

Komu zlecić projektowanie ogrodów?

To najistotniejsze kwestie, jeśli idzie o projektowanie ogrodów. Więcej informacji na temat projektu Twojego ogrodu uzyskasz w firmie wyspecjalizowanej w projektowaniu ogrodów. Zatem gdy zależy Ci na skuteczności, specjalistycznej wiedzy i oryginalnym ogrodzie, zdecydowanie oceń możliwości, które proponuje projektowanie ogrodów Toruń, a na pewno się nie rozczarujesz.

Strona używa cookies
Ok