Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Zwalczanie pluskiew Warszawa – Odpluskwianie – Pluskwy – Dezynsekcja gazowa
Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus
Zalety nowoczesnej depilacji laserowej
20 marca, 2017
Firma zwalczająca kuny Warszawa - Firma zwalczająca kuny Gdańsk - Zwalczanie kun Warszawa - Zwalczanie kun Gdańsk - Kuna domowa zwalczanie
Kuna domowa – zwalczanie od A do Z
21 marca, 2017

Pluskwy w domu rozprzestrzeniają się w ciepłych i trudno dostępnych miejscach, z których mają bliski dostęp do żywiciela, czyli żywych organizmów. To właściwie ludzie, lub zwierzęta stają się ofiarami tego prawie niedostrzegalnego pasożyta. Mimo kompaktowych rozmiarów, pluskwa jest dość uciążliwym insektem. W szczególności dla ludzi wrażliwych na jej ukłucia. Ponadto wcale nie jest tak łatwo się jej pozbyć tradycyjnymi sposobami. Zawsze niezbędna jest pomoc specjalistów od zwalczania owadów, którzy mają dostęp do zaawansowanych środków chemicznych.

Pluskwy atakują ludzi w porze snu. Co może zaskakiwać spadają z sufitu, na który wchodzą po południu. Pożywiają się krwią, przy pomocy niezwykle zaawansowanego aparatu kłująco – ssącego. Po ukąszeniu pluskwy rodzi się na skórze obrzęk o czerwonym zabarwieniu, zbliżony do rezultatu ukąszenia komara. Miejsce ugryzienia po pewnym czasie zaczyna boleć i piec. W dość małej liczbie wypadków w miejscu ukłucia pluskwy może rozwijać się obrzęk. Wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zaaplikuje konkretne leki. To jednakże nie koniec. Badania udowadniają, że pluskwy są w stanie przekazywać groźne dla naszego zdrowia choroby, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już poważny problem.

Wiedząc już jakie zagrożenia przynosi obecność pluskiew w domu, jesteś świadomy tego, że walka z nimi to nieodzowność. Czasem wystarczy porządnie posprzątać mieszkanie. Jednak zdarzają się chwile gdy konieczna jest kompletna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zestawienie błyskawicznej reakcji z specjalistyczną technologią. Sprawdź jakie metody odpluskwiania są najefektywniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy dają radę dojrzewać w każdym środowisku na ziemi. Obecne są w klimacie neutralnym jak i subtropikalnym. Nie zatrzymuje ich deszcz, ani wiatr. Ogólnie adaptują się do jakichkolwiek realiów atmosferycznych. Dla pluskwy najważniejsza jest egzystencja człowieka, lub innego osobnika o stabilnej ciepłocie ciała. Pluskwy odżywiają się krwią. Doczepiając się do skóry małych gryzoni poruszają się z jednego terytorium do drugiego.

Ciało pluskwy mierzy około mm. Osoby niedowidzące mogą nie dostrzegać tych drobnych insektów. Po bokach głowy pluskwy znajdują się oczy, a w pobliżu nich czteroczłonowe czułki. Umożliwiają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten insekt może wznosić się na płaskie powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Pluskwy występują najczęściej w takich miejscach jak szpary podłogowe, okna, czy ramy łóżek, skąd ekspresowo mogą przejść na skórę żywiciela.

Pluskwy wkłuwają się w skórę człowieka korzystając z aparatu gębowego. Czas ssania trwa kilka minut. Po ugryzieniu wyskakują niewielkie krostki. Po chwili zaczynają dokuczać i swędzieć, co sprawia dyskomfort. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które mają alergię na ugryzienia pluskwy domowej. Alergicy muszą umówić się z lekarzem i przyjmować konkretne leki. Jak już wspominaliśmy pluskwa domowa pijąc ludzką krew, może aplikować niebezpieczne dla nas choroby.

Odpluskwianie – skuteczne metody

Kiedy stwierdzimy obecność pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. Wówczas musimy wypełnić gipsem wszelkie dziury przy podłodze, ramach okiennych i na ścianach. W następnej kolejności należy porządnie wyczyścić całe mieszkanie (szczególnie zaciemnione szczeliny, w których bardzo chętnie chowają się insekty). Warto również wyprać dywany i ubrania. Gdy to nie przyniesie pożądanych rezultatów, musimy wtedy umówić się z firmą specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Istnieje kilka sposobów zwalczania pluskiew. Najefektywniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – spotykana także pod nazwą fumigacji. Jest to metoda cechująca się bardzo intensywnym oddziaływaniem. W trakcie dezynsekcji gazowej stosuje się preparaty chemiczne w formie paczek samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Podczas gazowania należy opuścić poszczególny obiekt, ponieważ używane środki są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu państwach ta technologia ujmowana jest za najefektywniejszą i równocześnie najbezpieczniejszą dla żywych organizmów. Przy pomocy specjalistycznych grzejników ogrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Jakiekolwiek pasożyty zostają zlikwidowane w rezultacie wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się urządzenia generujące mgłę. Umieszczony w nich roztwór biobójczy zostaje zamieniony w chłodną mgłę, która dociera do najmniejszych szczelin. Po pewnym czasie pozostają na nawierzchniach substancje owadobójcze uwięzione w mikrokapsułkach. Działanie jest więc wydłużone w czasie, przez co mniej obciążające dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale także w takich miejscach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich partycypacja jest bardzo niewskazana. Po zaobserwowaniu tego insekta, warto jest skontaktować się z specjalistyczną firmą zwalczającą pluskwy, która dobierze optymalną metodę i pomoże nam pozbyć się tych pasożytów raz na zawsze.

Powiedz pluskwą żegnajcie! Poznaj metody i ceny fachowej firmy zajmującej się zwalczaniem pluskiew. Przejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok