Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Instalacje co - Kotły gazowe - Kotły stałopalne - serwis Toruń
Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Elastyczna siatka do owijania palet od producenta
18 lipca, 2016
Usługi hydrauliczne – natychmiastowa pomoc w usuwaniu usterek
11 sierpnia, 2016

Kotły gazowe, czy kotły stałopalne – które urządzenie wybrać?

Jeszcze przed budową domu dobrze jest zadecydować która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Obecnie, producenci techniki grzewczej oferują kompleksowe i mocno zróżnicowane rozwiązania, więc możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak wybierzemy instalacje grzewczą warto jest zastanowić się nad swoimi priorytetami. Po pierwsze jakiego rodzaju opału pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy oszczędzać na ogrzewaniu i, co dla wielu osób jest kluczowe, czy chcemy żeby instalacja centralnego ogrzewania była przyjazna dla otaczającego nas środowiska. Pamiętajmy, że najlepsze rozwiązania to te, które będą całkowicie spełniały nasze wymagania. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się dziś na rynku. Tutaj poznacie najpopularniejsze systemy grzewcze, wraz z ich dokładną specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeśli poszukujecie uniwersalnych i ekonomicznych rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to produkt, który spełni wszelkie oczekiwania. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które generują ciepło poprzez wykorzystywanie takich paliw jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taka instalacja grzewcza daje nam możliwość wykorzystywania najbardziej atrakcyjnego w danym czasie paliwa, co redukuje koszty ogrzewania domu w istotnym stopniu. Kotły stałopalne działają z takimi urządzeniami jak pompy ciepła, czy kotły gazowe. Są wysoce bezpieczne i proste w obsłudze. Każda firma oferuje kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z automatycznym podajnikiem, dla osób, które dbają o swój czas i wygodę.

Kotły gazowe

Dzisiaj na rynku możemy kupić dwa rodzaje kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w trakcie ogrzewania wykorzystują także ciepło powstałe z spalin, co zapewnia ogromne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całej energii powstałej z ogrzewania. Jednak są o wiele tańsze w użytkowaniu i konserwacji. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najtańszych źródeł energii – gaz, dlatego są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać. Charakteryzują się kompaktową budową. Kotły mogą być doprowadzone do instalacji ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Kondensacyjne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy wykorzystują także ciepło, które w tradycyjnej technice ogrzewania ulatnia się wraz z spalinami. Przez to kotły olejowe funkcjonują z efektywnością do nawet 90%, co w rezultacie redukuje straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe mają zaawansowane wymienniki ciepła, które obniżają temperaturę spalin, ograniczając emisję CO2. Dobrze jest zauważyć, że co raz więcej producentów tworzy kotły wykorzystujące połączenie oleju opałowego z bioolejem, co korzystnie oddziałuje na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są przede wszystkim energooszczędne i ekologiczne.

Rekuperatory – urządzenia grzewcze o ogromnych możliwościach

Rekuperator to urządzenie montowane w instalacjach wentylacji, które umożliwia odzysk ciepła z powietrza wtórnego. Takie jednostki gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały dzień, ale również wydajne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to stosunkowo świeże urządzenia, których popularność wciąż wzrasta. Odbierają one ciepło na poziomie do 90 %, co w efekcie daje rzeczywiste oszczędności. Są także korzystne dla przyrody, ponieważ nie wykorzystują żadnych dodatkowych źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami rozwiązanie na które Cię stać.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najdoskonalszych dziś dostępnych rozwiązań dotyczących ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako samodzielny system grzewczy, albo może uzupełniać działanie standardowej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego przyłączenia do wszelkich dostępnych w ofercie urządzeń c.o . Współpracuje ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na elektryczne i wodne. Kompleks rur zainstalowany pod podłogą produkuje ciepło, które starczy na ogrzanie całego domu. Instalacja podłogowa może być zamontowana pod podłogą drewnianą, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozkład temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co zwiększa estetykę wnętrza.

Bezpieczeństwo instalacji c.o. domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co warto zlecić specjalistom. W nowoczesnym domu dobrzej jest także założyć ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje bardzo wysoki komfort. W końcu dobrze jest się przejść w bosych stopach po ciepłej podłodze. Wybierając dany system ogrzewania, zadbajmy o wysoką jakość urządzeń. Decydujmy się na te, które posiadają wszelkie atesty i są łatwe w eksploatacji. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą z nami przez długie lata.

Bezpieczne instalacje c.o są bezcenne. Tutaj podstawy to jakość wykonania i wydajność urządzeń. Jeśli teraz stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości zmienić swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej szczegółów. Nasze główne usługi to serwis kotłów marki Beretta i Viessman, a także projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by odwiedzić naszą witrynę i dowiedzieć się więcej o naszych usługach: Instalacje CO Toruń.

Strona używa cookies
Ok