Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – ToruńVipSeo
Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny rozlewnicze, czyli najnowsze standardy w produkcji
19 sierpnia, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
W urodziny nie ma czasu na nudę!
25 sierpnia, 2016

Tanie rozwiązanie dla naszego domu

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce za dobrze znana. Najbardziej miarodajne uwarunkowania, które utrudniały zakup to: niezwykle wysoki koszt wkładu, niezbyt precyzyjnie opracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w właściwy sposób do specyfikacji energetycznej budynków) i niewielka obecność inicjatywy uświadomienia ludności o wartościowych efektach jej użytkowania. Jeżeli ktokolwiek chciał postawić na pozyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, natomiast ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, wzrosły. W następstwie tego Polacy z reguły decydują się na wyjście wydajne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, np. kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada średnio (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeśli mamy odpowiednio ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w jakim regionie dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie zawsze sprawdzą się w takich okolicznościach, a nieustanne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być żmudne i czasochłonne.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompa ciepła należy do grupy szczególnie wydajnych i zarazem bezawaryjnych urządzeń, które otwierają perspektywę na wyprodukowanie energii prosto z ziemi, atmosfery i ze słońca. Wykorzystuje się ją do ogrzewania i wentylacji lokali użytkowych, np. domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny albo małych biur, do podgrzania zimnej wody użytkowej, odparowania i podnoszenia temperatury powietrza na basenach oraz w przypadku, gdy zadaniem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie maszyny nie należy do trudnych, dlatego, że bazuje na czterech najistotniejszych modułach: części zamieniającej gaz w ciecz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, doprowadzających do odparowania wody oraz sprężarce albo alternatywnej maszynie, wymuszającej transport ciepła. Zaliczenia do odpowiednich grup dokonuje się np. biorąc pod uwagę działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki codziennego eksploatowania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni.
Podział pomp pozyskujących energię z górnych źródeł ciepła: ślimakowe, ślimakowe ścienne , a także meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających określone właściwości. Tryby, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Sporym plusem tego urządzenia tego jest opcja połączenia jej z kolektorem słonecznym oraz zagospodarowania do ogrzewania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów i marek prezentowanych systemów cieplnych na naszym rynku jest wiele, lecz tylko kilka z nich cieszy się największą popularnością. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada długą tradycję i jest bardzo ceniona przez interesantów z całej Europy. Przede wszystkim z powodu wdrożenia inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, więc są praktycznie bezusterkowe, a do tego bezgłośne i niewymagające obsługi przez człowieka. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do powierzchni o charakterze komercyjnym i użyteczności publicznej. Wymyślił niezwykłą sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej nowatorskie idee sprawiają, że pompy cieplne są doskonałą alternatywą w stosunku do odmiennych rodzajów ogrzewania. Przy jej użyciu wytwarzana jest cztery razy większa porcja ciepła aniżeli w przypadku klasycznego pieca. Ponadto zyskiwany jest czas, który można poświęcić na robienie czegokolwiek innego. Solidne pompy nie potrzebują uzupełniającej obsługi przez interesanta, kontrolowania w stylu ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od wielu lat nasza firma istnieje na rynku oraz pasjonuje się transportem, instalacją oraz serwisem najlepszej jakości oprzyrządowania grzewczego. Podstawowym naszym celem jest urzeczywistnić każde zamówienie w określonym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy grzewcze, jak również kolektory słoneczne, są dotowane. Zatem zorganizowanie jakichkolwiek formalności leży po naszej stronie.Kontaktujemy się codziennie z wieloma interesantami i do każdego mamy odrębne podejście, gdyż każdy ma własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Posiadamy wszechstronne doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Aspirujemy do tego, aby opracować i urealnić każdy wykonalny technicznie pomysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Bydgoszcz.

Strona używa cookies
Ok