Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Ocieplenie pianką PUR – Ocieplenie poddaszy Toruń – Ocieplenie domów jednorodzinnych
Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu
Modny dodatek torba filcowa
7 lutego, 2017
Narzędzia diamentowe Urządzenia z warstwą diamentową Warszawa Wiertła koronowe
Profesjonalne narzędzia diamentowe
11 lutego, 2017

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Co to jest pianka PUR otwartokomórkowa?

W sektorze budowlanym możemy spotkać się z dwoma typami pianki PUR z hermetycznymi komórkami i otwartokomórkową. Piankę z zamkniętymi komórkami o konsystencji niemal 40 kg/metr sześcienny przeznacza się po pierwsze do ochraniania przed zimnem oraz wycieplenia hali magazynowych, wycieplenia pokryć dachowych i stropodachów, a także w trakcie robienia „chłodziarek”, a ściślej spiżarni chłodniczych do trzymania owoców i warzyw. Piankę PUR o konkretniejszej konsystencji (60kg/metr sześcienny) używa się do termoizolacji pokryć dachowych, stropodachów, połaci dachowych pozbawionych wzniesień, piedestałów, podłóg (jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe) oraz do izolowania przestrzeni, w których mamy do czynienia z większym naciskiem. Zaś piankę otwartokomórkową można zagospodarować do ocieplenia poddaszy, pokryć, posadzek i ścianek działowych wewnątrz domu, hangarów lub terenów przemysłowych.

Pianka PUR otwartokomórkowa jest zrobiona z wyraźnych „prześwitów”, a w rezultacie ma możliwość „oddychać”, mianowicie dawać odpowiednią klimatyzację wnętrza i wypuszczać nazbyt dużą zawartość pary wodnej. Zapobiega tworzeniu się pleśni, z tego powodu perfekcyjnie nadaje się do izolacji poddaszy. Posiada nie tylko cechy izolujące, odprowadzające parę wodną oraz wyciszające. Jest niesłychanie lekka, wcale nie obciąża wyraźnie budowli oraz kładzie się ją przy użyciu hydrodynamicznego natrysku. Mamy możliwość zatem ocieplić nią pokrycia dachowe w wszelakim możliwym układzie – nawet te wyjątkowo wyszukane. Jakie ma niedociągnięcia? Raczej żadnych, o ile jakiś pseudofachowiec jej nie użyje do izolacji piedestałów, do czego kompletnie się nie nadaje. Należy wspomnieć, iż właściwie nie jest niewrażliwa na wpływ ognia.

Pianka z zamkniętymi komórkami daje najodpowiedniejszą izolację oraz jest niezwykle wytrzymała na czynniki pogodowe. Stosuje się ją zwykle do ochrony fundamentów, posadzek z ocieplaniem podłogowym oraz do ocieplenia poddaszy. Posiada najmniej 90% zaczopowanych komórek, ma dużą gęstość, śladową przepuszczalność i niezmiernie dużą wytrzymałość na ugniatanie. Idealnie sprawdzi się do separowania konstelacji metalicznych, rurociągów albo bloków inwentarskich.

Którą piankę do ocieplenia dachu wybrać?

Wszystko jest uzależnione od tego, jaki wycinek lokalu będziemy izolować. Pianka z oczkami wymaga odrobinę mniej budulca, zaś co za tym idzie – jest wyjątkowo efektywna. Współczynnik izolacji jest trochę mniejszy, jednak mimo to gwarantuje ciepłotę w domu i jest prawdziwą zaporą dla dźwięku. Jeżeli zamierzamy ocieplić poddasze, to warto się na nią zdecydować. Należy też wspomnieć, że musimy wówczas zatroszczyć się o wymuszony obieg powietrza, by praktycznie w ogóle nie skraplała się para wodna oraz nie powstała pleśń. Ogólnie rzecz biorąc trzeba kierować się regułą kompromisu między ceną, płaszczyzną, w jakiej pianka zostanie wykorzystana oraz oporem cieplnym. Na poddaszu pianka PUR musi posiadać przynajmniej 10 cm (z zasklepionymi komórkami) bądź 20 cm (z oczkami), ażeby wypełniała swoje zadanie.

Atuty pianki otwartokomórkowej: niezmiernie efektywna izolacja w czasie zimy, perfekcyjne oziębianie w ciepłych miesiącach, wyciszanie hałasów, „oddychanie” zapobiegające odkładaniu się oparów bądź wilgoci, interesująca cena, oszczędność, skuteczność i bezpieczeństwo, certyfikaty i atesty.

Pozytywne strony pianki zamkniętokomórkowej: niezwykle doskonała niewrażliwość na negatywne warunki atmosferyczne, nieistnienie mostków termicznych (doskonała nieprzepuszczalność), budulec niepodatny na oddziaływanie ognia, nie obciążający budowli, niewielki przelicznik przenoszenia energii cieplnej, niezawodna termoizolacja, doskonała hydroizolacja.

Pianka izolacyjna – sprawdzi się w pomieszczeniu w którym odmienne strategie zawiodą

Pokrycia dachowe, które mają wymyślne układy, niesłychanie trudno jest wycieplić tradycyjnymi technikami. Prezentują się one z pewnością urokliwie, jednakże dla ekipy budowlanej stanowią olbrzymie wyzwanie. Jeśli decydujemy się na ocieplenie poddasza, trzeba w miejsce wełny mineralnej, zdecydować się oczywiście na piankę poliuretanową (bezwarunkowo z otwartymi komórkami). To nadzwyczaj przydatna metoda ochraniania przed zimnem oraz ocieplania przestrzeni o nierównych konturach, a mianowicie z klinami na płaszczyznach łączeń krokwi. Dach wypada obowiązkowo z wyprzedzeniem zreperować, by izolowanie pianką posiadało jakikolwiek sens. Piankę możemy nanosić wprost na części metalowe czy dachówkę. Część metalowa nie może posiadać korozji, natomiast wszelkie dachówki muszą być nieuszkodzone. Przeprowadzenie izolacji pianką PUR jest dużo szybsze niż w przypadku odmiennych wyrobów, przykładowo wełny mineralnej. Absolutnie nie musimy obawiać się także błyskawicznej mineralizacji, kurzenia, wydzielania oparów i niesamowicie wolnego wysychania. Mamy pewność, iż izolacja będzie skuteczna przez wiele lat, natomiast my zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Na co wypada rzucić okiem? Dowolna firma, jaka robi uszczelnianie pianką izolacyjną powinna w obszarze przygotowywania usługi posiadać wszystkie nieodzowne druki, np. stosowne oznaczenie materiału czy kartę techniczną towaru. Pracownicy muszą mieć na sobie odzież ochronną chroniącą po pierwsze drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Na dodatek muszą posiadać badania u specjalisty (plus badania pozwalające na funkcjonowanie na wysokości – jeżeli jest to pożądane) oraz poświadczenie po przebytym kursie z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej o piance PUR, wejdź w ten odsyłacz – ocieplenie poddasza Toruń

Strona używa cookies
Ok