Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Izolacja pianką PUR – Pianka poliuretanowa – Ocieplanie domów
Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
21 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
28 października, 2016

Ocieplenie domu to tak naprawdę jedna z najistotniejszych kwestii, o której musisz pomyśleć jeszcze w trakcie budowy domu. Kiedyś nie mieliśmy zbyt dużego wyboru co do rodzaju materiału izolacyjnego. W sklepach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak w miarę postępu badań nad nowoczesnymi sposobami ocieplania mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami wyjątkowe. Producenci materiałów dociepleniowych szukali produktu, który urzeczywistniałby normy zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Znaczący był również aspekt komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, albowiem wcześniej stosowane surowce nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie kurzyły (mowa tu o wełnie mineralnej). Po wielu latach starań o wynalezienie innowacyjnej technologii izolacji, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

W szybkim tempie stwierdzono, że pianka PUR jest tworzywem wysoce praktycznym, zapewniającym doskonałą izolację cieplną nie tylko mieszkań, ale także hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za szybkość krycia konkretnej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, jak i za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu niewielkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? O tym dowiecie się przechodząc dalej.

Pianka zamkniętokomórkowa, czy otwartokomórkowa?

Wyróżniamy dwa typy pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki odróżnia głównie konstrukcja, ale również sposób wykorzystania. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Korzysta się z nich przy docieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie wchłania wilgoci i może być stosowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest przeważnie w docieplaniu wnętrza budynków (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sugeruje złożona jest z komórek o otwartej budowie, przez co perfekcyjnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest przyjazna dla środowiska, dzięki użyciu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najgorszym problemem związanym z ociepleniem domu jest powstawanie tak zwanych mostków termicznych. Zastosowanie pianki pro całkowicie likwiduje ten problem, albowiem surowiec trafia do najbardziej kłopotliwych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na miejscu budowy. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych maszyn sprężających pianka aplikowana jest na określone powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje znacznie mniej przestrzeni niż konwencjonalne materiały ociepleniowe. Ponadto utwardza konstrukcję domów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo błyskawicznym czasie, co zazwyczaj jest czynnikiem kluczowym przy doborze metody docieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki PUR mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Korzyści stosowania pianki PUR

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla tradycyjnych technik izolacji. Głównie dlatego, że przy jej wykorzystaniu redukuje się grubość nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla przyrody i najlepsza dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najwyższy poziom izolacji ciepła w wnętrzach domów, ponieważ nie zmienia swoich cech nawet po kilku latach eksploatacji. Nie dość, że hamuje ciepło w pomieszczeniach w okresie zimowym, to jeszcze zapobiega przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr absorpcji wody sprawia, że w ociepleniu nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni wątek, o którym należałoby napisać, to łatwa aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najdrobniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek problemu. Jej budowa umożliwia dokładną przyczepność do jakiegokolwiek typu podłoża.

Dobre ocieplenie domu to pewność komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką PRO potwierdzają, że taka metoda izolacji jest najbardziej funkcjonalna i najprostsza w aplikacji. Ceny pianki poliuretanowej i styropianu są bardzo zbliżone, dlatego przy wyborze metody docieplenia budynku warto pomyśleć o praktycznych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność wydatków ale także czasu.

Jeśli wybierzecie ocieplenie pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat zajmuje się technologią ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także fabrycznych. Produkuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od poliuretanu, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: pianka otwartokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok