Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Wrzesień 21, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
Listopad 18, 2017

Mamy różne marzenia, dla większości jednym z nich jest wybudowanie domu. Jest to także jedno z największych życiowych przedsięwzięć. Kluczowym elementem realizacji planu jest odpowiednia działka. Trudne wybory nierozerwalnie łączą się z budową domu. Projekt domu angażuje myśli na długi czas. Przeanalizować należy nie tylko optymalną powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak aby każdy mieszkaniec miał odrobinę prywatności. Pomyśleć trzeba też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Ważną kwestią jest także dobór odpowiedniej metody ogrzewania. Nie w każdej miejscowości jest sieć gazowa. W tym wypadku przemyśleć należy montaż pieca węglowego lub olejowego. Wybór ten wpływa na domowy budżet, ale też na wygodę klimat wewnątrz pomieszczenia.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy nie zadbamy o właściwą izolację termiczną. Ciepło będzie uciekać. Znaczące straty są efektem niedokładnie ocieplonego poddasza. Dlatego sprawy izolacji nie wolno umniejszać. Metoda termoizolacji domu jest istotna. Wykorzystywane są różne materiały: wełna izolacyjna czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, zwana dla ułatwienia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najpopularniejszym materiałem stosowanym do ocieplania budynków jest styropian. Ma on wiele zalet:jest łatwy w montaży. Jednak nie nie jest polecany do izolacji tych elementów domu, które są podatne na ogień – tyczy się to głównie elementów drewnianych. Jedną z możliwości jest wełna izolacyjna. Jest ona bardziej kosztowną opcją, ale za to cenioną przez fachowców zajmujących się izolacją. Wełna jest ognioodporna, idealnie zabezpiecza przed hałasem. Ocieplanie wełną wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, gdyż wełna sporo waży. Wełnę powinno się zabezpieczyć przed nasiąkaniem poprzez zastosowanie folii chroniących. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Z roku na rok, coraz większą popularnością cieszy się pianka poliuretanowa. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan dostępny jest w licznych wariantach. Tworzy się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Powstaje ona z połączenia dwóch składników: żywicy i utwardzacza, jakim jest izocyjanian. Substancje te podgrzewa się i później poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą stosuje się do termoizolacji. Podczas natryskiwania pianka powiększa objętość i momentalnie twardnieje. W ten sposób powstaje jednolita warstwa, która szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka idealnie trzyma się prawie każdej powierzchni. Dodatkowe umocnienia są całkowicie niepotrzebne. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Rodzaje pianki

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta druga stworzona została do termoizolacji budynków od zewnątrz. Obok termoizolacji pianka PUR jest też świetnym materiałem hydroizolacyjny, dlatego wykorzystywana jest do ocieplania fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Jest to bardzo lekki materiał. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Wykorzystuje się ją do termoizolacji wnętrz.

Plusy ocieplania pianką PUR

Pianka PUR jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Używana jest jako produkt izolacyjny w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach wykorzystywanych przemysłowo. Termoizolacja z poliuretanu jest przyjazne dla alergików. Pianka nie pyli się, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Pianka poliuretanowa nie ma w składzie toksycznych substancji, nie szkodzi środowisku. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, przez co nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną pozytywną cechą jest wodoodporność. Warstwa poliuretanu nie nasiąka i nie odkształca się. Zastosowanie dodatkowych umocnień jest niepotrzebne, ponieważ doskonale przywiera do drewnianych czy betonowych powierzchni. Mostki termiczne stanowią duży problem podczas ocieplania. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Wykorzystanie pianki PUR zmniejsza ten problem. Poliuretan tworzy niewymagającą spoin strukturę dlatego nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość izolacji nawet skomplikowanego dachu i to w ekspresowym tempie. Konfrontując, ocieplenie z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Odpowiednia izolacja domu to inwestycja, którą trzeba przeanalizować i właściwie zaplanować. Przeanalizować trzeba pozytywne i negatywna strony każdego ze sposobów. Tradycyjne produkty wykorzystywane do termoizolacji od kilku lat mają poważnego konkurenta jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka poliuretanowa ma doskonałą opinia u fachowców, doceniają oni jej uniwersalność. Znacząca zaletą jest też niewielki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka poliuretanowa stosowana jest zarówno w domach jedno lub wielorodzinnych, ale też jako ocieplenie kurników i hal.

Pianka PUR – zapytaj eksperta —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok