Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Chicago Pneumatic Polska – narzędzia pneumatyczne Chicago Pneumatic
projektowanie ogrodów Toruń
Marzy Ci się ogród jak z bajki? Zleć jego projekt specjalistom!
5 stycznia, 2017
Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Oryginalny projekt Twojego ogrodu
7 stycznia, 2017

Pneumatyka to dyscyplina nauki oparta na opracowywaniu i wykorzystywaniu urządzeń, których mechanizmy w znacznej mierze polega na wykorzystaniu sile generowanej przez sprężone powietrze. Sprężone powietrze to jeden z częściej używanych przekaźników energii. Ma ono zastosowanie w szeroko pojętym w branży przemysłowej, budownictwie czy motoryzacji.

Nie jest to jednak technologia osiągalna wyłącznie dla większych firm, gdzie używa się wielkie maszyny do ciągłej produkcji. Narzędzia pneumatyczne są w sprzedaży, na rynku można otrzymać np. wkrętarki pneumatyczne, nitownice, młoty pneumatyczne, jak i dłuta pneumatyczne.

Dlaczego warto korzystać z narzędzi pneumatycznych?

To, co daje narzędziom pneumatycznym sporą przewagę nad pozostałymi narzędziami, to fakt, że mają one zdecydowanie większą siłę, którą można zmniejszać lub zwiększać i zsynchronizować do wykonywanej w danym momencie pracy.

Narzędzia pneumatyczne nie mają wbudowanych komponentów elektrycznych (przykładowo silnika), co sprawia, że są bezpieczne w użytkowaniu także jeżeli idzie o ich wykorzystanie w miejscach, gdzie występuje zwiększone zagrożenie zaistnienia pożaru (jak na przykład w zakładach samochodowych, zakładach lakierniczych czy stolarniach). Co więcej – z powodu braku elementów elektrycznych, narzędzia pneumatyczne nie przegrzewają się podczas długotrwałego użytkowania.

Mając na uwadze, że narzędzia pneumatyczne są napędzane sprężonym powietrzem, ich ciężar w porównaniu z narzędziami elektrycznymi jest niemal o 50% mniejsza. Jest to istotne zwłaszcza w pracy na cały etat, kiedy to kilkugodzinne manewrowanie ciężkim urządzeniem może negatywnie odbić się na zdrowiu.

Narzędzia pneumatyczne mają mniejszą wagę lecz również są mniejsze, dzięki czemu można o wiele prościej nimi operować, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Narzędzia pneumatyczne solidnej marki, takiej jak Chicago Pneumatic (określane także narzędziami CP), są tak skonstruowane, by ich kształt był ergonomiczny, co sprawia, że nie ma niebezpieczeństwa, że podczas pracy przyrząd np. wyślizgnie się z rąk.

Inną przewagą narzędzi pneumatycznych jest to, że nie generują one iskier, jak u pewnych sprzętów zasilanych prądem. Nie wspominając już o tym że w zakładach mechanicznych obecność substancji palnych jest na porządku dziennym, to dodatkowo trzeba brać pod uwagę sytuacje, kiedy występuje wymóg podłączenia w pojeździe instalacji LPG – dzięki narzędziom pneumatycznym czynność ta jest znacznie łatwiejsza i bezpieczna.

Sprzęty te są również niewrażliwe na wahania temperatur, nawet jeśli są one ekstremalnie wysokie albo niskie. Tego rodzaju sprzęt może być wykorzystywany na potrzeby zewnętrznych prac, a także w miejscach odznaczających się wysokim zawilgoceniem. Kolejną zaletą narzędzi pneumatycznych jest fakt, że wykorzystywana w nich siła napędowa – powietrze – nie wprowadza zanieczyszczeń do środowiska.

Aby narzędzia pneumatyczne służyły przez długi czas, warto pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, to jest: o częstym oliwieniu poszczególnych części.

Narzędzia pneumatyczne – ile kosztują?

Jeżeli chodzi o ceny narzędzi pneumatycznych, to są one porównywalne z cenami narzędzi zasilanych prądem przy czym koszty eksploatacji są niższe. Dobrze jest też nadmienić, że narzędzia pneumatyczne rzadziej ulegają awarii, a ich naprawa i koszt części w pewnych przypadkach jest wyraźnie niższy w zestawieniu z serwisowaniem innych urządzeń.

Chicago Pneumatic – profesjonalne narzędzia pneumatyczne

Skąd wiedzieć, które narzędzia pneumatyczne sa odpowiednie? Jeżeli idzie o rynek w Polsce, to zbiór narzędzi pneumatycznych jest zróżnicowany, jednak jedną spośród najpowszechniejszych, jeżeli nie najlepszych jest nadmieniona wcześniej firma Chicago Pneumatic, której sprzęt jest nierzadko polecany za to, że posiada większą moc niż narzędzia o zbliżonych funkcjonalnościach.

Chicago Pneumatic w swojej długiej i oryginalnej przeszłości wielokrotnie okazywało, że zasłużyło na to aby być autorytetem w swojej dziedzinie i chętnie kupowaną marką jeśli chodzi narzędzia pneumatyczne. Marka Chicago Pneumatic została założona pod koniec XIX wieku. Jako firma specjalizująca się w produkcji narzędzi pneumatycznych, Chicago Pneumatic niejednokrotnie udowodniło, że jej rozwiązania pionierskie jeśli idzie o przemysł, budownictwo czy inżynierię samochodową.

Chicago Pneumatic dołożyło swoją cegiełkę między innymi przybudowaniu Golden Gate lub Statuy Wolności, gdy podczas prac budowlanych korzystano z narzędzi CP. Narzędzia Chicago Pneumatic były też używane podczas odwiertów pod szyby naftowe. Marka jest znana też z tego, że w ubiegłym stuleciu wyprodukowała silnik Diesla, który był użyty podczas wyścigów rajdowych na starym kontynencie. Chicago Pneumatic dało o sobie znać również tym, że jako jeden z pierwszych producentów wprowadził do oferty nitownice oraz stworzyło pierwszy model klucza pneumatycznego.

Obecnie Chicago Pneumatic posiada w swojej ofercie duży wybór narzędzi pneumatycznych oraz sprzętu, które idealnie sprawdzają się w warsztatach samochodowych a także w budownictwie. W Polsce narzędzia CP udostępnia oficjalny partner, możesz go sprawdzić klikając w link narzędzia CP.

Strona używa cookies
Ok