Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/LayerSlider/wp/widgets.php on line 4

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 257

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/virt1359/domains/vipseo.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Klimatyzatory Bydgoszcz - VipSeoVipSeo
Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia stomatologiczna – zabiegi w klinice stomatologii estetycznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na pojazdy uprzywilejowane
2 września, 2020

Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na naszą produktywność. Najlepsza jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają fundament naszej wygody oraz korzystnie oddziałują na naszą motywację oraz zdolność wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku zazwyczaj rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej reguluje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam komfort w trakcie lata. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii świetnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, żeby osiągnąć jak największy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie korzystnej temperatury w środku budynku latem, kiedy walczymy z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń, gwarantując wychłodzenie oraz cieplny komfort bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. To nie oznacza, że klimatyzacja sprawdza się jedynie latem. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania oraz innych systemów grzewczych, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji domów. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania domów pochodzą ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ogrzać, do czego pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na kupno jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Daje nam oszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz mieszkania jest połączenie obu tych systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją posiada wiele widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz budynku oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wymienione zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok